Wpis z mikrobloga

1. Szukam dla siebie jakichś desek na 'start' (umiejętności to takie 5-6/10 pierwszy sezon na nartach).
2. Wpadają mi w oko Fischery Progressor F18 (w kilku różnych miejscach chwalone).
3. Trafiam na forum 'specjalistów' narciarskich skiforum.
4. Jakiś narciarz z bardzo podobnym problemem (zakup pierwszych nart = ważna sprawa) pyta o radę/ocenę ww. nart.
5. Pojawiają się 'specjaliści'/starzy bywalcy forum:

narciarz70
Bardzo podstawowy i przeciętny model.

quanto1
Może i według ciebie bardzo podstawowy i przeciętny model.Nie wiem czy czytałes wczesniejsze moje posty że nie potrzebuje ambitnej narty do jazdy zawodniczej

narciarz70
W tej cenie jest całe stado dużo lepszych nart.
Kupiłeś mega wypromowane logo a nie nartę.
I tyle w temacie.


paolomario
Niektórzy zapominają chyba, że nie dla każdego każdy stok to trasa zawodów Pucharu Świata.

narciarz70
Z tego co piszesz wnioskuję, że nie masz bladego pojęcia o nartach, sprzęcie narciarski i o jeździe na nartach.
Najgorsze, że udzielasz się na forum w doradzaniu zakupu nart.


quanto1
Wiesz co jeździłem na narcie Nordica fajna narta Rossignola mam i też fajna narta Blizardy objechalem różne modele i porostu dla mnie katastrofa

narciarz70
Nigdzie nie napisałem, że jest to zła narta tylko przeciętna i w tej cenie można kupić inne lepsze.
Na dzisiaj jest już bardzo mało złych nart na rynku...


WojtekM
To wymień, proszę, kilka przykładów nart w cenie Progressorów F18/F19, które są od nich lepsze - Twoim zdaniem. Myślę, że taka lista byłaby może i przydatna...

narciarz70
(...)Na forum powinno się rozwijać, dowiadywać jak najwięcej o nowościach, innowacjach.
Dyskutować czy ten pomysł to jest dobry czyn zły.
Ale dyskutować merytorycznie, rozbierać temat na części pierwsze.

Harpia
Proszę zacznij.

narciarz70
Już wielokrotnie zaczynałem.
Teraz kolej na innych.

TL:DR


#narty #polskiefora
  • 7
  • Odpowiedz
@Dzionny: bo jeśli nie jesteś specem i nie jeździsz na dziesiątkach par rocznie to nie jesteś w stanie powiedzieć niczego sensownego poza "jeździłem na X i było ok" albo "jeździłem na Y i było źle bo ....".
Nie wiem czy istnieją tacy ludzie w Polsce, a jeśli tak to

  • Odpowiedz
@pilot1123: I to są właśnie prawdziwi specjaliści. 'Specjaliści' forumowi nie odpowiedzą na żadne pytanie, wyszydzą wybór OPa, podkreślą własną wiedzę a potem jakby nigdy nic temat opuszczają. I potem ma takie rangę 'Weteran' 2000 postów i żaden na temat.
  • Odpowiedz
@Dzionny: niektórzy polecają kupić trochę bardziej ambitne narty niż twoje umiejętności. Chociaz jeśli po sezonie oceniasz się na 6/10( ͡° ͜ʖ ͡°)- to może lepiej nie :P
Mam narty Fischera z tym Air Techiem i nie rozumiem jak to może pomagać na stoku (ja używam ich w terenie więc pomaga ;) )
Ogólnie wszystkie narty wielkich producentów dobrze jeżdżą, musisz tylko
  • Odpowiedz
@pilot1123: Z tym 6/10 to może lekko przesadziłem. Ale też zależy w sumie wg. której skali się patrzy. W większości skal przedział 1 - 4 /10 to ludzie jeżdżący pługiem... Pług ogarnąłem w dwa dni. Trzeciego dnia zasuwałem już trzymając narty równolegle. Teraz zaczynam już schodzić na krawędzie, ale mam świadomość, że jeszcze sporo nauki przede mną. Sam raczej wolałbym wybrać narty bardziej przyszłościowe. Coś co mi posłuży jeszcze przez
  • Odpowiedz
@Dzionny: ok, ja po prostu postawiłem sobie na 0 osobę nie jeżdżącą, na 10 Matthiasa Hirschera i próbuję jakoś się w tym ustawić :D i po 10 latach rekreacyjnego jeżdżenia czuje się własnie na 6 :P
  • Odpowiedz