Wpis z mikrobloga

Serwus,

Od kilku miesięcy zbierałem sobie elementy i planowałem swój pierwszy zbiornik, sporo kupiłem/dostałem używanych sprzętów, w zasadzie wszystkie poza akcesoriami, wczoraj wieczorem zalalem pierwszy raz, trochę mi się aranżacją rozjechała i nie udało się jej do końca naprawić, filtracja włączona dopiero półtorej godziny temu bo byłem w pracy i bałem się o szczelność.

W każdym razie efekt na fotkach, jak na ekstremalnego amatora akwarystyki jestem bardzo zadowolony.

Fauna jaką mam zamiar wprowadzić za 2 tygodnie to 10 neonów inessa, para kirysków, z 3 Helenki bo mam ślimaki na roślinach.

Docelowo jeśli woda osiągnie odpowiednie parametry dojdą po 3-4 tygodniach neocaridina davidi koło 20 sztuk i się zobaczy jak dadzą radę, jeśli nie to wejda w ich miejsce amano.

Czekam do rana, mam nadzieję na przejrzysta wodę.

#akwarystyka
źródło: comment_1582230033c0fjkW3zf7mgo6bcJ9gA6X.jpg
  • 26
@xewep10 dzięki :) w weekend będą pierwsze poprawki bo jak pisałem rozwaliła mi się aranżacją, hardscape i jak chciałem poprawić to wyszły mi 2 rotale i cryptocoryne się poprzestawiały bo kamień je przygniótł. Ogólnie masakra do 24 ratowałem i dlatego wyszło jak wyszło a filtracja dopiero dzisiaj podłączona

@snajper57 dziękuję za radę, poczytam o tym i oczywiście nie kupię kirysków jeśli będzie im źle. A co polecasz w obsadzie z neonkami?
@niepoprawny_marzyciel dwa tygodnie na uzyskanie cyklu azotowego to trochę za mało ,obawiam się że trochę za wcześnie na wpuszczanie neonów innesa .ogólnie to chyba małe akwarium(30l ) i będzie przy nim dużo pracy ,kiryski nawet pandy czy Pigmeje odpadają ze względu na małą powierzchnię dna .polecam rasbory Galaxy z 10szt lub klinowe 6szt albo zamiast innesa neony zielone są mniejsze i będą lepiej wyglądać .po oglądaj na YouTube lub poczytaj o cyklu
@Taurus85 rozumiem, biorę pod uwagę. Amano też będą zagrożone? Kiryski odpuszczam skoro wszyscy odradzają.

@wieesieek będę wychodził to pracy to wrzucę wacika o zobaczymy wieczorem

@strusmig
@bols83 tak właśnie wszyscy mówią, że 3 tyg. Minimum ma pierwszą faunę, ale jak rozmawiałem z ludźmi to bujda i nawet po 10 dniach jak wejdzie życie nic się nie stanie.

Ogólnie akwarium to kostka o boku 40 cm, 64l.

Filtracja: kaskada ze skimmerem i filtr
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@niepoprawny_marzyciel: amano nie, bo one nie rozmnażają się w słodkiej wodzie. Jeśli nie chcesz problemów na początek to lepiej odczekaj te 2 tygodnie, najpierw wpuść kilka krewetek i kilka ślimaków, i po następnym tygodniu ryby - najbezpieczniej. Kwestia czy lałeś jakieś bakterie do baniaka, czy miałeś wodę z innego stabilnego już zbiornika, nawet filtr mógł chodzić najpierw w takim zbiorniku, wtedy spokojnie można ruszyć w tydzień, jeśli nie, to lepiej nie
@Taurus85 filtry chodziły wcześniej na innym zbiorniki, stabilnym. Jednak to było parę miesięcy temu i filtry też umyłem z zielonych narośli.

Woda to kranówka z Krakowa, także podobno dobra.

Co do nawożenia to jeszcze nic, chce chwilę odczekać i sprawdzić parametry wody, wtedy będę wiedział czego brak.

Co do życia to nie pali mi się, ale tak za 3 tygodnie chciałbym
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@niepoprawny_marzyciel: myślałem o czymś większym, np neritina, helmet, ampularie odpadają skoro zbiornik masz otwarty, odczekaj chociaż ten tydzień, ale już możesz sypnac troszkę pokarmu dla ryb - jako pożywkę dla bakterii