Wpis z mikrobloga

Ciekawi mnie ta logika prawaków, gdzie z jednej strony mamy hasła o handlu z wszystkimi, wolnym rynku, niskich podatkach a z drugiej strony rząd brytyjski będzie musiał zastosować protekcjonizm wobec angielskiego plebsu który został wyparty przez tych wyśmiewanych sebów nie znających języka angielskiego którzy nic nie potrafią XDD #4konserwy dlaczego?! Przecież chcącemu nie dzieje się krzywda XDDDDDDD

#uk #brexit #malaanglia #bekazprawakow #bekaznarodowcow #neuropa
  • 15
  • Odpowiedz
  • 2
@Don_Lukasio brawo dla Ciebie ze odkryłeś ze w UK jedno sie walkuje w mediach a rzad robi swoje. Polityka w UK to straszne gowno ale jednak musza przestrzegać prawo (dopoki go nie zmienia). Wogole to prawda ze blisko mieli do bankructwa pare lat wstecz ( jak Osborne byl kanclerzem)?
  • Odpowiedz
@Don_Lukasio: bo tu nie chodzi o prawackie utopijne teorie. Oni po prostu nie lubią unii. I to nie jest racjonalna decyzja, u nich to przekonanie jest tak fundamentalne jak sympatyzowanie z lewą/prawą stroną albo religia. Dlatego wyszukują sobie argumentów pod teze że ue jest złe i że wyjście było dobrą decyzją. A nawet jak już udowodnisz im że to była ekonomicznie zła decyzja(przynajmniej na razie) to ostatecznym argumentem jest A BO
  • Odpowiedz
ostatnio z naczelnym polaczkiem brexiterem się sprzeczałem czym sie różni ŁUNIJNY BIUROKRATA od zwyklego polityka. Otóż unijny biurokrata wg jego definicji jest biurokratą dlatego że wybierają go politycy a nie wyborcy w wolnych wyborach. Ale to że premier UK jest wybierany również przez politykow (parlamentarzystow) juz z kolei nie czyni z niego biurokraty xD


@TurboDynamo: Widzę, że do mnie pijesz "polaczku", to ci odpowiem jeszcze raz. W UK premierem zostaje leader
Zaxx - > ostatnio z naczelnym polaczkiem brexiterem się sprzeczałem czym sie różni ŁU...

źródło: comment_1582198501UJklWrtEMgmgOsgTheAbDo.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
W UK premierem zostaje leader partii, która wygrywa wybory, więc ludzie głosując na taką osobę, głosują nie tylko na posła


@Zaxx: mimo wszystko dalej brytyjczycy spoza okregu premiera na niego wcale nie głosują. I nie, nie ma wyborów na premiera. Niewazne ile razy jeszcze to powtorzysz - NIE MA. Premier moze sie zmienic w kazdej chwili w kadencji parlamentu, wiec wcale nie wybiera sie premiera. Wybiera się przedstawiciela partii z okregu
  • Odpowiedz
Wiec wedlug twoich debilnych kryteriow premier Johnson był BIUROKRATĄ do momentu wygranych wyborów w grudniu bo wcześniej nie wygrał wyborów jako KANDYDAT na premiera xD


@TurboDynamo: No i przecież oponenci mu to zarzucali, że nie został na premiera wybrany w wyborach. Pierwsza z brzegu opinia: Boris Johnson Has No Mandate – He Won't Last Through The Winter.

Dobra, spróbuję jeszcze raz, ale widzę, że będzie ciężko, bo masz tak zabetonowany
  • Odpowiedz
której nikt w powszechnych wyborach nie wybrał


@Zaxx: no i co. W polsce premier tez nie musi być posłem. Czy czyni to go biurokratą?

Tak trudno to zrozumieć, że ona została na swoje stanowisko mianowana, bez żadnego mandatu wyborców?


@Zaxx: oczywiście że ma mandat wyborców bo to wyborcy wybrali swoich przedstawicieli którzy ją mianowali. Na tym polega demokracja pośrednia.

No i przecież oponenci mu to zarzucali, że nie został na
  • Odpowiedz
no i co

@TurboDynamo: Waśnie to.

W polsce premier tez nie musi być posłem...

Wiedziałeś, kto zostanie premierem, jak zagłosujesz na PiS? Wiedziałeś. O tej kobiecie znikąd nikt nawet nie miał pojęcia podczas wyboru swojego europosła.

oczywiście że ma mandat wyborców bo to wyborcy wybrali swoich przedstawicieli którzy ją mianowali.

Ma taki sam mandat, jak każdy inny mianowany przez polityków urzędnik. Co nie zmienia faktu, że jest urzędnikiem.

idiotów nie powinno
  • Odpowiedz
@Don_Lukasio: wśród wielu wybujałych cech prawactwa najwyraźniejszą jest hipokryzja. Prawactwo opiera się wszak na podstawowym złożeniu, że jak coś jest dobre dla mojego kraju to jest dobre, a jak coś jest dobre dla $PODSTAW_WROGA_PUBLICZNEGO_W_DANYM_TYGODNIU to jest złe.
  • Odpowiedz
Wiedziałeś, kto zostanie premierem, jak zagłosujesz na PiS? Wiedziałeś.


@Zaxx: ale nie mogłem być pewien. Bo mają prawo wybrać kogos innego.

Ma taki sam mandat, jak każdy inny mianowany przez polityków urzędnik. Co nie zmienia faktu, że jest urzędnikiem.


@Zaxx: tak jak Jonhson przed wyborami.

I to jest właśnie twój problem. Właśnie nazwałeś wszystkich przeciwników Johnsona idiotami.


@Zaxx: jesli nie łapiesz to nazwałem idiotami ludzi którzy myśla tak jak
  • Odpowiedz
Przecież z tego jasno wynika, że wg ciebie idiotami są oponenci Johnsona.


@Zaxx: z tego jasno wynika ze krytykuje oponentów Johnsona którzy używali takiego argumentu a NIE OPONENTÓW W OGÓLE. Nie każdy oponent Johnsona uzywal takiego debilnego argumentu. JA NIE UŻYWAŁEM. To ty jesteś upośledzony jeżeli tego nie widzisz serio.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TurboDynamo: wystarczy dodać, że tyle było kwiku "we don't want to be ruled by unelected bureaucrats", a taki Cummings steruje obecnym rządem jak chce i jest właśnie - o ironio - niewybranym biurokratą
  • Odpowiedz
@TurboDynamo:

Oni po prostu nie lubią unii. I to nie jest racjonalna decyzja, u nich to przekonanie jest tak fundamentalne jak sympatyzowanie z lewą/prawą stroną albo religia. Dlatego wyszukują sobie argumentów pod teze że ue jest złe i że wyjście było dobrą decyzją. A nawet jak już udowodnisz im że to była ekonomicznie zła decyzja(przynajmniej na razie) to ostatecznym argumentem jest A BO ŁUNIA STRACI WIECEJ. Super argumentacja tobie obcieli wyżej
  • Odpowiedz