Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zborro: Jak zapytałem mu się właśnie o definicje kim jest taki "niekompletny człowiek" to odpowiedział mi:
"Człowiek który nie odnalazł jeszcze swojego celu i znaczenia w życiu. Wiara pomaga człowiekowi to odnaleźć"
  • Odpowiedz
@TypowyRobert: A wyjaśnił w ogóle, co miał na myśli przez "człowieka niekompletnego" czy po prostu brzmiało fajnie?
Ateisci, innowoercy, osoby o odmiennych poglądach, adwersarze polityczni - wszystkim im zarzucano, że są niepełni. Mimo tego, zazwyczaj wybrakowani okazują się oskarżający - z rozsądku i empatii. Stąd pytanie.
  • Odpowiedz
  • 0
@TypowyRobert Przecież można mieć cele w życiu bez wierzenia w jakieś nadprzyrodzone legendy. To nawet lepsze, bo jak swoje cele oprzesz o wiarę, a potem się okaże że to ściema, to znaczy że życie było kłamstwem. Można sobie w coś wierzyć lub nie, ale nie dajmy się zwariować.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zborro: Nie koniecznie chodziło mu o jakieś nadprzyrodzone rzeczy. Wiara w życie poza ziemskie jest wciąż wiarą bo nie ma twardych dowodów na to, że takowe istnieje. Oczywiście można argumentować, że naukowo i matematycznie jest większe prawdopodobieństwo na istnienie obcych niż Boga, ale to wciąż jest mimo wszystko wciąż wiara. Więc teraz może zrobię argument za niego. Według logiki mojego kumpla, jeżeli wierzysz w życie poza ziemskie, to być może
  • Odpowiedz
@TypowyRobert: na pewno wypada mieć w życiu jakiś system wartości, żeby czymś się kierować, a jak już się tym kierujesz, to wierzysz, że ma on sens (no bo nie wiesz). tak samo wierzysz, że są inni ludzie na świecie, że gdy dowodzisz coś logicznie, to że logika ma sens.
Można uznać na przykład, że dowody sensu nie mają, a cała logika, wartości i tak dalej to taka zabawa bez znaczenia,
  • Odpowiedz