Wpis z mikrobloga

Jak zawsze ! (°°

Najważniejsze szkoła przed nami przemilczała. Najistotniejsze fakty musiały gdzieś umknąć wpychając nam do głów nic nie warte daty narodzin i zgonów. A to co najważniejsze czyli osobowość i dusza tego wielkiego artysty gdzieś pominęli!
Bo kto z was wie że Wolfgang Amadeus Mozart był stulejarzem o kiepskim humorze, a najbardziej prócz komponowania muzyki lubił pukać własną kuzynkę, spełniając na niej swoje fetysze które orbitowały w kategoriach skatu ( ͡º ͜ʖ͡º) ? Gdyby żył dzisiaj, to na pewnie miałby tu konto. #gruparatowaniapoziomu #muzyka #przegryw

Tutaj zbiór jego ciekawszych listów.

Wybacz to koszmarne pismo, ale moje pióro jest już stare i zużyte, choć ja tymczasem już prawie 22 lata sram wciąż tą samą dziurą, a jeszcze nie jest ani zużyta, ani rozdarta. A przecież sram często, zębami wyciągając gówniane knuty. (...) Muszę już kończyć, bo nie jestem jeszcze ubrany, a jak się ubiorę, to zasiądziemy sobie sprawiedliwie do stołu, żeby potem znowu móc się sprawiedliwie wysrać. (...) Całuję twe ręce, twą buzię, twoje kolana, twoją..., i wszystko twoje, co mi pocałować pozwolisz! Z całego serca twój bardzo czuły bratanek i kuzyn Wolfg. Amade Mozart. (Mannheim, 13.11.1777)

Chwalić Boga jestem zdrów. Mamie całuję ręce, a siostrze buźkę, nos, usta i -oj ta niewyparzona gęba – pupę, jeśli jest czysta. (Rzym, 2 maja 1770)

Kochana żoneczko! (...) Przygotuj, jak trzeba, swe piękne gniazdeczko, bo mój mały urwis na to zasłużył. Prowadził się grzecznie i teraz niczego tak nie pragnie, jak tylko dorwać się do twej ślicznej (...). Wyobraź sobie tę szelmę, jak – kiedy do ciebie piszę – wysuwa się powoli spod stołu i gapi się pytająco. Ja jednak nie śpię, daję mu prztyka w nos, ale ten maluch (...). Teraz rozpalił się gałgan jeszcze bardziej i w ogóle nie daje się opanować. (...) A teraz adieu. Całuję cię milion razy. Twój wierny na zawsze mąż W. A. Mozart. (Berlin, 23.05.1789)


Za dwa tygodnie jadę do Paryża i jeśli chcesz mi odpisać, to się pośpiesz, abym list mógł jeszcze otrzymać, bo inaczej już mnie tu nie zastanie i zamiast listu będzie… gówno! Gówno! Gówienko! Gówienko! Ach! Gówienko! Cóż to za słodkie słowo! Gówienko! Posmakuj! Niezłe? Spróbuj gówienka! Poliż gówienko! Charmant! Poliż raz jeszcze! Jakież to dobre! Jakież to miłe! Jakież to smaczne! Gówienko! Popróbuj! Poliż! Posmakuj! Pocmokaj! Ach! Gówienko! (Mannheim 01.02.1778)"
trejn - Jak zawsze ! (╯°□°)╯︵ ┻━┻

Najważniejsze szkoła przed nami przemilczała. Na...

źródło: comment_1582023528AtvEMzKPbpNPWz3GsPpM6F.jpg

Pobierz
  • 6