Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do ogarniętych w temacie dostawy prądu.

Tauron może sobie od tak wyłączać prąd na 8 godzin, nieraz kilka razy w miesiącu? Nie mówię tutaj o awariach, tylko o planowanych wyłączeniach, niedawno przez brak prądu, a przez to wyłączony filtr i związane z tym zmiany parametrów wody, padła mi jedna (dość droga) ryba w akwarium, a druga zachorowała, teraz dowiedziałem się od żony, że znowu wyłączyli i na stronie taurona piszą, że nie będzie aż do 16. Po około 4 godzinach bez prądu zacznie padać cała biologia w filtrze, ta druga ryba może tego nie przeżyć i nie wiadomo co z resztą.

Można jakoś wymusić na Tauronie rozsądniejsze planowanie wyłączeń prądu?
#tauron #prad #energetyka #energia
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@voot: Chcesz się kopać z koniem? Życzę szczęścia. Jeśli w jakiś sposób musisz mieć zasilanie np. biotopu w akwarium to zainwestuj w UPS albo agregat. Problem rozwiązany.

@voot chyba w OWU jest napisane ile czasu w ciągu roku może trwać przerwa w dostawie prądu, na tej podstawie możesz wnioskować o odszkodowanie, szczątkowe ale jakieś jest
@Wiskoler_double: Problem rozwiązany częściowo, bo fakt te wszystkie filtry, pompy, czujniki, falowniki, oświetlenia etc w akwariach podłączę, ale prądu w domu nadal nie ma, a mamy XXI wiek ;) chcę popracować zdalnie, to nagle mi wywalą prąd i muszę jechać do pracy, gorzej jak wywalą mi w trakcie jakiejś telekonferencji, albo teraz pobieram RDR2, a ten launcher Rockstara to jakieś gówno, jak mi wywali prąd, to obawiam się, że pobieranie zaczęłoby