Wpis z mikrobloga

#sepecharecenzuje Bad Boys for Life (2020) (no.58)

Nie mogę zaprzeczyć, lubię klimaty a la Zabójcza broń, Godziny szczytu czy właśnie Bad Boys – serii, z którą zetknąłem się za młodu i do której mam niemały sentyment. I powiem Wam to ze sporą ulgą - po 17 latach przerwy duet Mike & Marcus wciąż daje radę.

+Will Smith i Martin Lawrence kapitalnie się uzupełniają i współpracują na ekranie. Cieszę się, że nowy reżyser nie zrezygnował z ukazywania kontrastu między nimi.
+doskonale czuć, że Bad Boys for Life to pełnoprawna kontynuacja, a nie tylko kolejne odcinanie kuponów od znanej marki
+klimacik słonecznego Miami, teraz również sporo scen nocą, a gdzieś w tle Bob Marley (mogłoby być go trochę więcej)
+humoru znacznie więcej, sporo zabawy z motywem emerytury Marcusa (porównanie dwóch poranków jak w ubiegłorocznym Hobbs & Shaw, jak ja uwielbiam taki zabieg)
+co by nie mówić, jest to efektowne i widowiskowe, pierwszorzędnie zrealizowane sceny strzelanin i pościgów

-plot twist z czarnym charakterem nie w moim guście, zdecydowanie ograniczył pole działania scenarzystom
-czuć wpływ współczesnego kina akcji i Bad Boys bliżej do Szybkich i wściekłych, na czym oczywiście film traci. Statyczna akcja i strzelaniny kosztem widowiskowych pościgów.

No i co mam powiedzieć, 7.5/10. Bawiłem się naprawdę dobrze, choć humor w większości nie w moim smaku. Jest to jednak udane odświeżenie marki i wcale niezła kontynuacja. Tak więc polecam dorwać seans, póki jeszcze grają.
P.S. Zakończenie sugeruje sequel, na co już zacieram ręce. Willa w akcji nigdy dość.

#kino #recenzja #premiera #badboys #sensacyjny #usa #miami #akcja #filmnawieczor #willsmith
Sepecha - #sepecharecenzuje Bad Boys for Life (2020) (no.58)

Nie mogę zaprzeczyć, ...

źródło: comment_1581967382gBzLfFkxBudwHwQzTEYpwt.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
@Sepecha: W I oraz w II częsci Mike I Marcus byli centralną częścią filmu a reszta to było tło.
Tutaj próbowano prowadzić nowe postaci - np. #!$%@?ącego Azjate, pysznego młodziaka który próbuje cisnąć Mike'owi. Jak dla mnie nie potrzebnie, dalej ta dwójka powinna być w centrum zwłaszcza, że z wyglądu sie nie postarzeli I próba zrobienia z inch dziadków jest słaba.
  • Odpowiedz
@Sepecha ja się na nim wynudziłem jak mops (może 4 razy się zaśmiałem cicho) więc dla mnie tylko na 4/10. Nie przepadam za takim klimatem a jeśli już to jedynie w wersji mocno przerysowanej np. Bodyguard Zawodowiec (8/10)
  • Odpowiedz