Wpis z mikrobloga

@lubielizacosy: koleżanka już mnie uświadomiła, że nie umiem czytać. Jak chcesz bardzo go uratować to idź spytaj endodonty czy coś wymyśli. A jak nie to niestety, ale usuwaj i od razu odbudowuj ten ubytek (implantem).
  • Odpowiedz
@lubielizacosy: Nic nie będzie bolało, co najwyżej niekomfortowe uczucie :) Tylko odbuduj to od razu, bo w żuchwie po usunięciu zęba kość szybciej zanika, więc żeby temu zapobiec trzeba ubytek szybko odbudować.
  • Odpowiedz
@lubielizacosy jeśli będzie miał zmiany przy korzeniu a był robiony kanalowo to może zacząć poleć dopiero jak zmiany będą duże i np pójdzie zapalenie w dziaslo albo na sąsiednie zeby. Ten ząb już nie ma czucia to nie boli ale później możesz obudzić się z robieniem go za późno. Ostatecznie to bez sensu dawać porady tutaj stomatolog powinien zrobić zdjęcie i sam ocenić czy można go zostawić i tyle
  • Odpowiedz
@lubielizacosy: mam coś podobnego. Miałem plombe, ale tak mi nieudolnie zęba rozwierciła laska, że plomba wypadła a reszta pękła i została tylko tak jakby podstawa, jak u Ciebie. Było to z 9 lat temu xd ząb a raczej jego resztki nie bolą ani nic ale zrobił się mocno ciemny, podejrzewam, że jest martwy czy coś. Sąsiednie zęby wydają się zdrowe. Boje się z tym iść bo po pierwsze boje się stomatologów,
  • Odpowiedz
@Jamniki2: #!$%@? właśnie nie. Uwierz mi, że jestem pod tym względem #!$%@?ęty. Ale to jak, normalnie na wyrwanie iść? Jakoś ekstra za taki #!$%@? przypadek biorą? Pewnie zanim mi go wyrwą to będą kazali wszystkie zęby wielce leczyć i co nie tylko
  • Odpowiedz