Wpis z mikrobloga

Dlaczego wszyscy kupujemy rzeczy od Nestle, po tym, co #!$%@?? Przez jakiś czas dawali mleko w proszku dla głodujących dzieci w Afryce, aż się nie przyzwyczaiły, po czym przestały chcieć przyjmować mleko swoich matek, co spowodowało ich śmierć, bo kobiet nie było stać na to, żeby kupować te produkty. O #!$%@? chodzi? Dlaczego nikt o tym nie mówi?
  • 52
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 602
@wszystkiekoty: jakakolwiek pomoc Afryce powoduje, że rodzi się tam więcej dzieci które trzeba wykarmić, a więc trzeba kolejnych produktów. To jest błędne koło.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@wszystkiekoty: są takim gigantem, że trudno kupić coś w czym nie mają udziałów. To samo coca cola - wynajmowali najemników do zabijania protestujących rolników. Każda korporacja ma coś mega powalonego na sumieniu bo to się im opłaca. Nie ma etycznej konsumpcji w kapitaliźmie.
  • Odpowiedz
@wszystkiekoty: ciekawy artykuł, świat jest brutalny ogólnie rzecz biorąc. Kupując różnorakie produkty czy to ubrania czy to elektronikę nawet od dużych marek przyczyniasz się do rozwoju współczesnego niewolnictwa bo inaczej nie mogę nazwać roboty za miskę ryżu by przeżyć. Jakbym za dużo o tym myślał jak kiedyś to chyba bym magika już popełnił.
  • Odpowiedz
@wszystkiekoty: @moniek9: @Ezev: Witam w moim świecie, gdzie każdy dzień jest litanią cierpienia niezliczonych stworzeń. W czasie, gdy wy czytacie mój wywód o mizantropii i nihilizmie, gdzieś w ciepłych krajach mała małpka jest rozrywana powoli przez drapieżnika, który lubi torturki przed zjedzeniem. Gdzieś tam dziewczyna jest gangbangowana przez starych dziadków. W jakiejś zasranej strefie wojny ginie kupa ludzi. A wy co? Siedzicie w strefie komfortu, nie wiecie o tym
  • Odpowiedz
@DIO_: nic z tym nie zrobię i się z tym pogodziłem. Takie życie jest- niesprawiedliwe. Inni mają łatwiej bo się urodzili bogatsi, inni mają gorzej bo żyją by przeżyć- byleby się najeść, wyspać i popić to niezanieczyszczona wodą i wegetują tak z dnia na dzień. Świat po prostu jest #!$%@? miejscem do życia i gdyby nie ludzie którzy cię otaczają oraz śmianie się z głupot to byłby piekłem. W moim przypadku
  • Odpowiedz