Wpis z mikrobloga

Witam, stoje przed zakupem okapu i zastanawiam się nad szafkowym i kominowym

Akpo WK-9 Kastos - kominowy dosyć uniwersalny do każdej kuchni, mocny wyciąg
Amica OMP6251BG- szafkowy, minimalistyczny

Może posiadacie podobne i możecie się wypowiedzieć ?

Jeżeli chodzi o koszty eksploatacyjne to firma Akpo ma dużo tańsze filtry.

#okap #remontujzwykopem #agd
  • 11
  • Odpowiedz
@aphen: mam OMP655 z amici. Interesował mnie minimalistyczny wygląd bez fizycznych przycisków żeby potem nie sprzątać tłustych plam. Ten ma sterowanie dotykowe i gestami (machając po okapem zmienia się prędkość wentylatora a zbliżeniem ręki wł/wył światło).

Filtry to nie wiem bo podłączony do szybu.
  • Odpowiedz
@aphen: mam jakis szafkowy, ale takiego #!$%@? to najgorszemu wrogowi bym nie polecil. Moze mam za plytkie szafki i ten okap tez jest mniejszy, ale wydaje mi sie, ze raczej wszystko standardowo. Gotujac cokolwiek mocno parujacego, musze uzywac tylnich stanowisk, bo na tych od przodu wszystko ucieka poza obrys szafki i okap tego nie lapie. Przesuwajac na tylnie miejsca jest wszystko ok. Imo ladnie to wyglada, ale funkcjonalne to to nie
  • Odpowiedz
@aphen: zdecydowałeś sie na coś? Również zastanawiam się nad wyborem pomiędzy wiszącym a podszafkowym. Mniej wiecej podobne modele jak te które Ty podałeś. Z jednej strony fajniej wyglądałby ukryty w szafce, a z drugiej boję się że ze wzgledu na to że jest wąski nie będzie zbierał oparów z dwóch palników z przodu. I jak będzie z głośnością? Słyszałem że podszafkowe są głośniejsze. Wybrałeś coś?
  • Odpowiedz
@banan5005: Hey, jeszcze nie wybrałem ale myślę że kwestia głośności to banał bo jaki by to nie był okap będzie po prostu głośny, to urządzenie ma to do siebie (°° ale wiadomo to nie pracuje na okrągło.
Raczej pójdę w strone wiszącego, jak juz pomontuje kuchnie zostanie luka i wtedy bede wybieral odpowiedni, mniej #!$%@? z montażem latwiej dostosować wysokość i
  • Odpowiedz
@aphen: No niby każdy jakoś tam pracuje ale da się głośność tej pracy jednak zredukować. U mnie stanęło na zabudowanym bo żona twierdzi że wiszący będzie sie bardziej brudził.
Co zrobić( ʖ̯)
:-P

Modelu jeszcze nie mam, jak coś wybierzemy dam znać. Pozdro.
  • Odpowiedz
@Rzeeznik13: ja wziąłem do szafki Amica. Jak znajdę jakieś pudełko albo papiery to napisze Ci model. Ale był dosyć popularny, może to nawet ten który wymienił kolega aphen.

Z zalet to rzeczywiście się nie brudzi, jest po prostu w szafce. Jedyne co się może obrudzić to front szafki. Dochodzi nam dodatkowa skrytka na pierdoły w tej właśnie szafce. Bardzo dobrze ciągnie parę ale na przednich dwóch palnikach już gorzej. Wygląda moim
  • Odpowiedz