Wpis z mikrobloga

Mireczki, szukam telewizora 65-75 cali do wypełnienia gigantycznego salonu. Nie znam się na tym, nie zależy mi szczególnie na fajerwerkach: będzie oglądany netflix/hbo i meczyki, do tego chciałbym komfortowo pograć na #xboxone. Cenowo chciałbym się zmieścić gdzieś do 4k. Byłem w Rtveuroagd i pan powiedział, że za te pieniądze to niczego sensownego nie znajdę, bo lepiej już na starym rubinie oglądać, i mi polecił jakiś telewizor za 8,5k. A jak mu pokazałem jakieś 70 cali Philipsa za 3k, to powiedział, że to to nie działa praktycznie. Ja osobiście nie dostrzegam wielkich różnic w jakości obrazu, ale liczę na to, że wykopowa mądrość podpowie mi jakiś rozsądny model w tym zakresie cenowym.
#telewizory #telewizja #kupujzwykopem #kiciochpyta
  • 28
  • Odpowiedz
@camelinthejungle: tych sprzedawców to bym się w ogóle nie słuchał bo im nie zależy na tym byś miał dobry tv tylko jak najdroższy albo jakiś leżak co się nie chce sprzedać. Samsung ru7100 jest spoko, ru7400 jest szybszy(menu np) bo ma mocniejszy procek i chyba lepszą pamięć.
Ale i z 7100 jest spoko używałem trochę bo mamie kupilem
  • Odpowiedz
Samsung ru7100 jest spoko, ru7400


@azurri: dzięki, w sumie zastanawiam się własnie nad tymi samsungami i Philips 70PUS7304. Trochę trigerują mnie zarówno ci sprzedawcy, jak i użytkownicy, którzy nie rozumieją, że dla kogoś jakieś nieziemskie technologie i wyjątkowa jakość to nie są najważniejsze rzeczy na świecie. Nie wiem tylko, po co producenci robią telewizory z niższej półki cenowej, skoro one się podobno nadają tylko do zakrywania dziur w ścianie (
  • Odpowiedz
@camelinthejungle: ja kupując TV dla mamy też wybieralem między tymi dwoma modelami co ty. Jedyny minus pus7304 jaki znalazłem to że przycinaly się gościowi flmy z pendrive - ale można zainstalować jakąkolwiek aplikacje z Google Play do filmów i tam już graly normalnie(autor komentarza zainstalował VLC)

Ja bym kupił co tańsze chyba że podoba ci się ambilight i nie ma dużej różnicy w cenie.

Jest jeszcze pus6xxx ale tam jest
  • Odpowiedz
@camelinthejungle: kiedyś był Mirek co doradzał szefowi czy komuś starszej daty laptopa. Polecił parę modeli ale ten się uparł na market rtv-euro czy jakiś tam. Sprzedawca zachwalał jakiegoś zloma, Mirek odradzał dziadkowi że to złom gorszy od modeli które mu proponował ale dziadek uznał że sprzedawca się zna i byle gówna by nie polecił. Potem z synem przyszli do Mirka z pretensjami że laptop się zacina...
  • Odpowiedz
@camelinthejungle: Miałem okazję ostatnio bezpośrednio sprawdzać samsunga 7100 75" i jest ok.
Wiadomo, to najniższy dostępny model, ale jak ktoś ma ograniczony budżet, to nie jest zły wybór. Zastanowiłbym się tylko nad dopłatą do 7400, np ze względu na pilota jak pisałem wcześniej. W przypadku Samsungów wyżej dopiero QLED Q70 i wyższe mają sens, takie Q60 niby lepiej odda ci kolory niż 7100/7400 ale nadal masz tam tylko podświetlenie krawędziowe,
  • Odpowiedz
@Guan: to bylo najdziwniejsze w tej sytuacji, nie zdziwilbym sie jakby staruszek cos nagadal ze jednak mireczek slabo doradzil a nie że sam sie nie posluchal jego rad.
nasluchal sie intel pentium 10 rdzeniów i kupil jakies #!$%@?
pamietam jeszcze mirek opowiadal ze przy sprzedawcy powiedzial ze to zlom, nawet heroes III nie pojdzie na tym to sprzedawca sie zagotował i zrobil sie nieuprzejmy.
  • Odpowiedz