Wpis z mikrobloga

Mógłby mi ktoś doradzić co zrobic: od dluższego czasu mam problemy z oczami, zarejestrowalem sie u okulisty w szpitalu lecz czekam juz ponad rok(za 3 miesiące mija półtorej roku od zarejestrowania), mialem isc na badanie bo byly problemy lecz teraz mi sie pogorszylo
Sine(fioletowe i aż czasami czarne pod oczami), wstręt do swiatła, ciagle zmęczone oczy(czasami czuje takie warstwy w oczach, ktore po tarciu lub mruganiu znikają), strasznie suche, a czasami łzawią i sa zaczerwienione.
Spedzam jakies 6h dziennie przed komputerem, duzo czytam, i w pomieszczeniu mam troche suche powietrze

Ktos mógłby mi doradzic gdzie mam isc?
Okulista prywatnie chce 150zl, dodajac ze rozmawialem z rejestracja to niby mowią ze to jest tylko wizyta, sprawdza jakieś cisnienia lub podstawy? oczu, po czym skierują na badania, które tez są za rejestracja(nie znam czasu/daty) i za opłata, 50-100 zl za jedno badanie, a jak zaleci z 3 badania to bedzie duza kwota, po czym jak mysle bede musial znow isc na nastepną wizyte z wynikami, i znow, czekanie(mowili o urlopach) i znow 150zl za wizyte

Czy lepiej isc do optyka? 25zl za badanie komputerowe lecz tylko wtedy kiedy kupie u nich okulary lub 80zl bez, a dodatkowa specyficzna maszyna 150zl za badanie

Gdzie lepiej isc? okulista wyglada mi na naciaganie, chyba ze poprostu tak jest, niby nie maja zadnych maszyn i zlecaja na co isc, po czym znow do nich o opinie
Czy optyk, tylko nie wiem czy to wystarczy, bo w porównaniu do okulisty mogą czegos nie zauwazyc, albo nie wiedziec np o tych sinych oczach, a kase jak strace to strace

Z góry dziekuje.
#okulista #optyka #wzrok #oczy #optyk #okulary #zdrowie
  • 7
  • Odpowiedz
@Grzybol1551: już przez ten ponad rok bys odłożył te 150 zł na wizytę a nawet i na dwie i nie musiałbyś się martwić. Lepiej wydać 500 zł na wizytę i badania i mieć wszystko w ciągu miesiąca niż czekać półtora roku na wizytę żeby potem na badania czekać pół roku w kolejce i znowu na wizytę półtora roku. Nie cebuluj na wzroku... przecież jakby to było coś mega poważnego i
  • Odpowiedz
@IdzDoAptekiPoLeki: rejestrowalem sie do okulisty bo mialem plamki i czasami takie biale "komorki" na oku. Powiedzialem u lekarza rejonowego to mi dala rejestracje do okulisty, ale byc moze przez to cos sie pogarszalo.(moj ojciec mial zacme i stracil jedno oko, wlasnie przez te czekanie. i tez nie wiem czy to nie jest dziedziczne) ja nad tym nie myslalem, zawsze mialem sokoli wzrok, ale od 3/2 miesiecy wlasnie takie rzeczy mi
  • Odpowiedz
@Grzybol1551: ja też chciałem iść do okulisty, ale rok czekania n nfz i prywatnie 2 miesiące za 100zł... Poszedłem do optyka kupiłem okulary w 1 godzinę załatwione.

Też mnie bolały oczy bo w pracy jest syf (kurz, słaby obieg powietrza) i suche powietrze, i po ubraniu okularów, od razu ulga... (wada -1 na oczach)
  • Odpowiedz
@G123: Moglbys mi powiedziec czy optyk robi duzo badan? czy tylko komputer i ko niec, bo mam duzo wad i czesc z nich moze byc np niedoborem witamin, dlatego jak np poszedl bym do optyka to moze mi tego nie poradzic

Czy sie myle i jest tak samo jak u okulisty?
  • Odpowiedz
  • 1
@Grzybol1551 optyk robił mi badanie kompem, zadawał pytania + sprawdzanie literek na ścianie za pomocą różnych szkieł i tyle.
Jeżeli masz jakieś poważne problemy to wybrałbym okulistę prywatnie
  • Odpowiedz