Wpis z mikrobloga

Trudne pytanie o płytę B450 - która najlepsza i dlaczego?

MSI B450M-A PRO MAX AM4 od MSI B450 TOMAHAWK MAX AM4?

https://proline.pl/msi-b450-tomahawk-max-am4-p1374611
jest 200zł droższa ale w czym lepsza od tańszej 
https://proline.pl/msi-b450m-a-pro-max-am4-p1381791
w parametrach wygląda na to samo?
obie będą od razu bez żadnych aktualizacji i cudów wspierać ryzen 5 3600? 
Mają bios MAX wsparcie M.2 NVMe więc jaka jest różnica? więcej niż 32GB ram nie będę mieć
4 miejsc na ram nie potrzebuje raczej bo i tak nie będą dobrze obsługiwane więcej niż 2 banki prawda?

#vegas #sonyvegas #magix #ryzen #komputery z #amd #ryzen #skladamkomputer #asus #msi #silentiumpc #amd #pcmasterrace #ryzen #komputery #msi
  • 31
  • Odpowiedz
@kolotego: b450 tomahawk to jedna z najbardziej popularnych mobo w tym przedziale cenowym i mozna ja bez zastanowienia polecic, tanszy odpowiednik oczywiscie tak samo zda egzamin. obie plyty z powodzeniem rusza ryzena z serii 3000. ram jako dual channel i komputerek dziala elegancko
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kolotego: ostatnio kupiłem b450 aourus pro, a sam używam tomahawka b450 i chyba gigabyte lepszy. moja ma problemy z xmp a gigabyte ruszyl spoko.
  • Odpowiedz
@kolotego : wniosek jest taki, że jeśli planujesz zbudować komputer w małym formacie (z odpowiednio małą obudową) i chcesz odrobinę oszczędzić to bierz tańszą. jeśli masz standardową obudowę, to tak czy inaczej na pewno istnieje możliwość zamontowania jej wewnątrz większej obudowy.
  • Odpowiedz
@kolotego: droższa karta ma poprzykręcane radiatory i generalnie widać, że jest z wyższej półki niż tańszy odpowiednik - tym natomiast kompletnie nie musisz się przejmować. pcb to po prostu płyta pcb (główny komponent kart graficznych i motherboardów)
  • Odpowiedz
chyba kosmetyka tylko? i więcej portów których nie wykorzystam?


@kolotego: po raz kolejny ci piszę że nie warto obciętej budżetowej płyty brać a się uparłeś różnice nie są kosmetyczne
  • Odpowiedz
@kolotego: bierzesz to co potrzebujesz. Proste. Obczaj właśnie A-pro max. AsRocki jakieś.
Tomahawk mimo że poprawnie skrojony jest też przereklamowany, ale ostatnio jest sporo promocji na płyty w rozsądnych pieniądzach.
  • Odpowiedz
Powiedzcie mi jeszcze po co do ryzena 5 3600 kupować ram wiekszy niż 3200mhz skoro podobno ryzen więcej niz 3200mhz nie obsługuje? jak to jest? To możliwe, ze oficjalnie ryzen 3600 wspiera ram 3200mhz, nieoficjalnie do 3900mhz i od czego to zależy?
@Viscop: @cysiekw: @pepushe:
  • Odpowiedz