Wpis z mikrobloga

a) Uszyj rekawiczki ze wzorem w płatki śniegu, bałwanki.
b) Zbuduj bałwana do góry nogami.
c) Idź do biblioteki, nie patrząc na oznaczenia wejdź w pierwszą lepszą alejką i z zamkniętymi oczami weź książkę i przeczytaj w trakcie wyzwania.

No cóż... materiał na bałwana aktualnie niedostępny, zdolności manualne nie za dobre, by coś uszyć, także tyłek w troki i do biblioteki :D Do domu wróciłem z książką "Bieguny zagłady" autorstwa Clive'a Cusslera i Paula Kemprecosa. Szczęście sprawiło, że znajdowała się w regale z literaturą sensacyjną. Na nieszczęście, nie jestem dobrym czytelnikiem. Zazwyczaj przy książkach zasypiałem, a wstawanie dość wcześnie rano do pracy nie pomaga... Pierwsze zdania wywołały u mnie niechęć, gdyż prolog był o pewnym wydarzeniu historycznym, ale z czasem zmieniłem zdanie. Całość została napisana w bardzo prostym stylu i przyjemnym dla czytelnika stylu, a wszelkie opisy skutkowały u mnie uczucie siedzenia przed ekranem w kinie.
W skrócie o czym to: Akcja prologu ma miejsce u kresu II wojny światowej i opowiada o losie uczonego Laszlo Kovacsa, który ze względu na badania, które prowadził jest pożądany przez armię radziecką i niemiecką. Wraz z nim podróżuje Karl, o którym niewiele wiadomo. Jedynie to, że musi być dobrze znany w armii niemieckiej oraz, że musi chronić profesora do samego końca. Z kolei akcja pozostałych rozdziałów toczy się w czasach współczesnych. Ich bohaterem jest Kurt Austin, kierownik grupy specjalnej w organizacji NUMA (coś a'la Nasa, tylko że w wodach :D). On oraz jego załoga, próbują powstrzymać plany organizacji zarządzanej przez pewnego komputerowego geniusza-szaleńca, który z biegiem lat dowiedział się o planach Kovacsa. Nie spodziewał się jednak, że jego niecne, z pozoru nieszkodliwe plany mogą mieć katastrofalne dla ludzkości skutki.
Ta książka, to tylko jedna z kilku części o przygodach Austina i NUMA. W tekstach Cusslera przeplatają się także postaci z innych jego serii, także mam nadzieję, że to nie będzie jednorazowa przygoda z książkami tego autora :D

#mirkowyzwanie
brechol - a) Uszyj rekawiczki ze wzorem w płatki śniegu, bałwanki.
b) Zbuduj bałwana...

źródło: comment_1581631678YPGl6XqkApKNcIEQj4x5LL.jpg

Pobierz