Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
b) Zrób prezent dla siebie- kup sobie coś o czym od dawna myślałeś/aś ale ciągle to odkładałeś/aś

Co ma wspólnego #lego z #bingo i z #mirkowyzwanie ? Otóż z zestawu Lego 42082 istnieje możliwość złożenia prawie metrowego toru dla kulek, posiadającego diabelski młyn, ruchomy most, windę i "wypychacz" podobny do tego gdzie wrzucasz 1zł i liczysz na to, że cała fortuna runie w dół.
Tylko problemów jest kilka: instrukcja do toru kosztuje 120 zł, a kulki o określonym rozmiarze są strasznie drogie (zamawiając oficjalnie jest to 18 euro za 30 szt.). W sobotę wieczorem wylosowałem nowy zestaw na wyzwanie i decyzja padła w stronę widocznego u góry zestawu b). Postanowiłem wcielić w życie plan stworzenia toru dla kulek- w niedzielę zamówiłem instrukcję, która dotarła tego samego dnia, a żeby sprytnie przyoszczędzić na kulkach zamówiłem 2 zestawy bingo po 75 kulek każdy (wszystko wymiarowo myślałem, że uda mi się do końca akcji złożyć to cudo, ale niestety wysiadłem -działałem po 4 h dziennie od niedzieli, musiałem rozłożyć wózek widłowy żeby mieć na to klocki). Koniec końców jestem 2 moduły od złożenia pełnego toru, który gotowy prezentuje się tak: https://www.youtube.com/watch?v=3E4uzvCN4J0
Natomiast u mnie póki co rozłożone moduły wyglądają następująco ( przy okazji #pokazpsa ):
KapturekTermokurczliwy - b) Zrób prezent dla siebie- kup sobie coś o czym od dawna my...

źródło: comment_1581624869dyfOfNPrYvLc4jrI4wlo2Y.jpg

Pobierz
  • 10
@gabrys-skowronski: polecam 2x bingo wziąć- z jednego zestawu będzie za mało kulek, żeby ten "wypychacz" zrzucał je dalej. Jedyny mankament jest taki, że kulki są prawdopodobnie o minimetr za małe i raz na jakiś czas mogą się gdzieś przyblokować, ale to są marginalne przypadki wybaczalne za cenę <50zł za 150 kulek. Jeszcze polecam z dużą uwagą konstruować windę- nie wiem co, ale coś tam mi nie gra i silnik się przez
@KapturekTermokurczliwy: Po roku powracam do tematu :D czy pamiętasz może czy miałeś problem jakiś z tym diabelskim kołem? Złożyłem cały tor i niestety problem mam z tym kołem, a mianowicie obraca się dosyć niemrawo i silnik ni daje rady sobie z tym obracaniem. 3 razy rozkładałem i składałem na nowo i nie mam pomysłu co może być źle