Wpis z mikrobloga

Potrzebuje pomocy ja już nie wiem co mam robić.

Jestem chory na Tinnitus z nadwrażliwością słuchową, w głowie 24/7 słyszę szum, trzask, dzwonienie i pisk a do tego jestem mocno nadwrażliwy na hałas gdzie uderzenie talerza o talerz jest za głośne a bez ochrony słuchu nie wychodzę z domu. Jest na tym polu coraz gorzej, jednakże nie pisze o tym a o czymś innym. To jest słowem wstępu żeby zrozumieć sytuacje.

Byłem leczony ortodontycznie, udało się jednakże nie założyliśmy retainera i wszystko przepadło. Nie założyliśmy go ponieważ nie dałem rady ściągnąć kleju z zębów który został po aparacie. Chciałem się przemóc, naprawdę chciałem się przemóc i spiłować teraz ten klej aby spróbować od nowa ale nie dam rady. To jest za głośne, ten hałas piłowania kleju z zęba jest za głośny. Nie dam rady, to niewykonalne, naprawdę nie da rady.

Musze coś zrobić, zacząłem seplenić, nie mogę zamknąć szczęki, nie mogę jeść, szczęka mnie boli. Ale nie mogę też ściągnąć tego kleju wiertłem bo jest to za głośne, boli, uszy wariują, odpalają się ekstremalnie. Niewykonalne.

Proszę was o pomoc, o burze mózgów jak ten klej ściągnąć, popytanie znajomych dentystów, cokolwiek. Nie dam rady wiertłem, to jest za głośne, moja nadwrażliwość dzisiaj jest zbyt duża. Moje problemy z Tinnitusem i nadwrażliwością się pogarszają, są gorsze niż jeszcze parę lat temu gdzie dałoby się to zrobić. Błagam o pomoc.

Narkoza nic nie da bo ktoś mi już o tym pisał, obudzę się jedynie z gigantycznym piskiem w głowie bo nie będę mógł się bronić przed hałasem. Ucho się nie wyłącza nigdy, nawet pod narkozą. Dojdzie do minimalnego pogorszenia słuchu to dojdzie też do dużego pogorszenia Tinnitusa. A ja jestem jak jajko, dużo nie trzeba.

#kiciochpyta #dentysta chyba #medycyna #pomocy #ortodoncja #pytanie
  • 15
  • Odpowiedz
Cierpię na prawie te same objawu od ca. 30 lat. Dziwne powiązania z zębami też są / były - raz jest lepiej raz gorzej - lekarze bez pomysłów. Wszystko było sprawdzane x razy . Współczuję, trzymaj się!
  • Odpowiedz
@Hohaj: U mnie jest to po urazie akustycznym od noszenia słuchawek ale nie o tym teraz pisze. Musze ściągnąć ten klej i nie wiem co mam zrobić ( ͡° ʖ̯ ͡°) 9 rok trwa

Nie dostałem informacji że coś takiego będzie miało miejsce mimo że przy pierwszej wizycie o tej chorobie wspomniałem, świetnie. Bo nigdy nie było pacjenta co by miał taki problem to nie można
  • Odpowiedz
Aha, jeszcze jedno: odstaw kompletnie sól na parę tygodni, pij dużo wody i staraj się być w ruchu!! W uchu są dwie ciecze Natrium(sód) i kalium - nadmiar sodu (NaCl -> Na) pogarsza objawy!
  • Odpowiedz
@Hohaj: Brak dowodów, badań, placebo. Nie da się w ten sposób zmniejszyć objawów, możesz jedynie aktywnością pomóc sobie w radzeniu z depresją (bo w tej sytuacji nie da się jej nie mieć). Oczywiście póki głośność tego nie jest na limicie wytrzymałościowym.

Ta choroba jest w mózgu fizycznie, nie w uchu per se.
  • Odpowiedz
@Navari: Poczytaj o płynach w uchu środkowym ( ͡° ͜ʖ ͡°) Depresji się dawno pozbyłem, przez ciężką pracę, także nad sobą. Poczytaj także o Morbus Meniere...
  • Odpowiedz
@Hohaj: Nie mam choroby Meniere.

Mówie o Tinnitusie nie o chorobie Meniere, osoby z samym Tinnitusem nie mają problemów z płynami w uchu środkowym dlatego mówiłem o placebo.

Ehh wpis nie jest o Tinnitusie a o tym kleju ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Navari no, ale to czego Ty oczekujesz od ludzi, skoro jedyna opcja jest ściągnięcie kleju? XD Jeśli narkoza nie, no to ciężko cokolwiek innego wymyślić. Pilniczkiem sobie ściągnij ten klej XDDD
  • Odpowiedz
  • 0
@Navari no, ale nie ma raczej innego sposobu. Jeśli rozmawiałeś już z lekarzami, to oni raczej mają na tyle rzetelną wiedzą, aby im zaufac.
  • Odpowiedz
@Tuptol: Może jest ale z "braku" potrzeby nikt go nawet nie używał ani o nim nie pomyślał jak np. cichsze rączki dentystyczne obracające wiertłem czy jak to się po Polsku nazywa. One są dostępne do kupna ale praktycznie nigdzie w Polsce niedostępne dla pacjentów bo dentyści zaakceptowali ten piszczący dźwięk bo jest taniej i robi teoretycznie te samą robotę. Tak samo jak dentyści używający laseru do małych ubytków, też to
  • Odpowiedz
@Misieq84: Jak pisałem, nie zmieni to nic za bardzo. Spiłują bo będę spał jasne, ale nie będę mógł się bronić. Jak się obudze to najprawdopodobniej skończe z nowym giga piskiem 24/7 w głowie bo gdy będę uśpiony to nikt sie ze mną cackać nie będzie tylko robić swoje. To się skończy źle, ta choroba jest tak chora że jest to strasznie niebezpieczna sprawa.

Naprawde dla mnie i innych osób z
  • Odpowiedz
@Navari: a probowaliscie sciagac klej innymi metodami? Jesli swiszczaca turbina odpada to moze katnica mikrosilnik na niskich obrotach? (Ta wiertarka ktora robi dzwiek jak traktorek), ewentualnie skaler pieroelektryczny (choc podejrzewam ze on bedzie jeszcze gorszy bo okropny dzwiek wydaje). Jesli to zawiedzie toto dalej sprobowalabym soflexami albo gumkami arkansas, chociaz malo wydajne, zajmie wieki a dzwiek tez nieunikniony, w ostatecznosci usuwanie kiretami recznymi, co pewnie bedzie dla ciebie najbardziej komfortowe
  • Odpowiedz
@Navari: nie marw sie, kiedys asystowalam przy kanalowce u pacjenta ktory mial odruch wymiotny jak tylko otworzyl usta na fotelu, okropny przypadek dla lekarza no I dla pacjenta tez trauma straszna a do tego niepotrzebny wstyd, na szczescie okazalo sie ze wszystko siedzi w glowie I przy dziesiatej wizycie mozna bylo go juz nawet polozyc do leczenia:) fajny przypadek:)
  • Odpowiedz