Wpis z mikrobloga

Jedno z zadań jakie otrzymałem i wykonałem w #mirkowyzwanie było następujące:
a) Zrób grzańca (herbatę, wino lub piwo) i podaj na niego przepis.

W takim wypadku w weekend kupiłem wszystkie potrzebne składniki i zrobiłem grzańca z piwa. Wrzucam zdjęcie jak wyglądał gotowy, a w komentarzach zdjęcie składników oraz garnka jak się gotowało ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Składniki:
- piwo - ja wybrałem piwo z gatunku APA, a dokładniej Jasny Grom z Browaru Perun
- pół pomarańczy
- 4 łyżki miodu
- mały kawałek imbiru
- 5 kawałków goździków
- laska cynamonu
- odrobina soku z cytryny

Sposób przygotowania:
Piwo wlać do garnka. Od połowy pomarańczy odkroić dwa plasterki, a resztę wycisnąć do garnka. Skórkę z wyciśniętej pomarańczy również wrzucić do garnka, żeby oddała swój aromat. Imbir pokroić w plasterki i wrzucić do garnka. Cynamon podzielić na dwie części i jedną wrzucić do garnka. Dodać 4 łyżki miodu, odrobinę soku z cytryny i 3 kawałki goździków. Gotować kilka minut tak, żeby było gorące, ale się nie zagotowało.

Gotowy grzaniec przelać przez sitko do kufla i dla dekoracji dodać dwa plastry pomarańczy, dwa kawałki goździków i pół laski cynamonu.

Osobiście muszę powiedzieć, że wolałbym wypić samo piwo i do tego zjeść pomarańczę, bo grzaniec w smaku nie powalał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
darkdancerr - Jedno z zadań jakie otrzymałem i wykonałem w #mirkowyzwanie było następ...

źródło: comment_1581524993qRqwDOXIJHm3eAlzJ9TBjN.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz