Wpis z mikrobloga

P4 - Cały na biało #lacunafabularniestarwars - tag nowej gry
#lacunafabularnie #lacunafabularnieczarnolisto

P1 P2 P3

---------------------------------------------------

- To tutaj - powiedziała Aurora

Wrota rozsunęły się z miękkim i przyduszonym metalicznym dźwiękiem. Oczom senatorów ukazała się wysoka sala z przeszkloną ścianą, ukazującą ruchliwą panoramę Coruscantu. Na środku sali znajdował się okrągły stół z kilkudziesięcioma miejscami.

- Przytulnie tu, prawda? - zapytała
- Na pewno ciszej niż na sali plenarnej - zauważył Um'Barra.
- I na pewno lepiej pachnie - westchnęła Esca Aqre.

Część senatorów wybuchnęła śmiechem. Senator San Holo bacznie przyglądał się terminalowi przy miejscu podpisanym jego imieniem. Odwrócił się w stronę pani Kanclerz.

- Kanały są szyfrowane? - zapytał
- Tak, wgląd do prywatnych komunikatów mają tylko pańscy współpracownicy Senatorze.
- A czy... - zaczął niepewnie
- Tak, do lisicy również.

Mand'alor Dral próbował powstrzymać okazanie zdegustowania na twarzy, ale wychodziło mu to marnie. Nieco zniecierpliwiona Kanclerz gestem ręki nakazała zajęcie miejsc Senatorom i sama udała się na swoje miejsce. Gdy wszyscy zajęli swoje miejsca okazało się, że jedno z miejsc pozostało nieobsadzone.

- Czy czekamy na jeszcze kogoś? - zapytał senator Danek
- Właściwie to nie... - zawiesiła głos Aurora. - Zacznijmy. Powód dla którego Was tu wszystkich zaprosiłam jest prozaiczny. Na sali plenarnej mamy do czynienia z istnym zezwierzęceniem. Zaczepki, krzyki, prywatne wojenki na mównicy między pojedynczymi układami, które z perspektywy całej Republiki są szkodliwe, bo paraliżują prace całego Senatu.

Kanclerz wstała z miejsca i zaczęła powolnym krokiem przechadzać się wokół okrągłego stołu.

- Wybrałam Was, ponieważ jesteście najważniejszymi senatorami w całej izbie. Stoją za wami mniejsze układy, macie posłuch nie tylko wśród swoich rodaków, ale i wśród innych senatorów. Senat potrzebuje sprawnego działania, nie krzyków. Dlatego chcę, abyśmy pracowali wspólnie w tej sali nad projektami nowych ustaw. Bez kłótni, bez wyzwisk, tylko konstruktywna praca.
- Pani Kanclerz ma myślenie mocno życzeniowe - zauważył z uśmiechem na twarzy Jakkay Zoidberg - Kłotnie o nieistotne sprawy to sól Republiki. Rak, który toczy ją od zarania dziejów. Czy pani zdaniem da się ustawą wprowadzić zakaz toczenia kłótni i nakaz produktywnej dyskusji?
- Nie przekręcaj jej słów Zoidberg. Łatwiej zapanować nad garstką klaunów, niż nad ich setkami.

Wszyscy senatorowie odwrócili wzrok w stronę wejścia do sali. U progu stał mężczyzna, ubrany w biały kombinezon, podrzucający w ręku niewielką cytrynę. Widząc zainteresowanie jakie wzbudził, nieśpiesznie podszedł do okrągłego stołu i zajął ostatnie z wolnych miejsc.

- Skąd ja cię znam, senatorze? - zapytał nieufnie Achtunkus.
- Stare czasy, stare dzieje - westchnął Volesus - Wszystko wydaje się bardziej podobne do snu. Ale nie na sny teraz czas. Pani Kanclerz ma jasno narysowany cel przed sobą. Ja też. Jak mniemam, wy również.

Spojrzał po zebranych, szukając kontaktu wzrokowego. Znalazł go u Kormaka Lacheba. Rzucił w jego kierunku cytrynę, którą ten ochoczo złapał. W drzwiach pojawił się robot protokolarny, który zaskrzeczał metalicznym głosem.

- I tutaj wchodzi... o rety, chyba się spóźniłem.

---------------------------------------------------

@SirSherwood dołącza do gry jako senator Volesus Excelus Gwardius z planety Es.
lacuna - P4 - Cały na biało #lacunafabularniestarwars - tag nowej gry 
#lacunafabula...

źródło: comment_1581367044SVKl0RF5ImZQquM0gX3HjZ.jpg

Pobierz
  • 4
@lacuna: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

- Cesarz senator Slantoro z planety Es zapowiada że przybędzie zgodnie z ustaleniami pani kanclerz - ogłosił posłaniec.
- Bardzo dobrze, przekaż swojemu władcy, że nie możemy się doczekać i życzymy bezpiecznej podróży - odpowiedziała Aurora.
- Nie powinna pani kanclerz z tym człowiekiem tak się zadawać, w końcu pochodzi z tej planety - skomentował Lorisas po wyjściu posłańca - Mają w
SirSherwood - @lacuna: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 - Cesarz senator Slantoro z planety Es zapowia...

źródło: comment_1581368392PqGWWk1NNbzIkNTh09U5hg.jpg

Pobierz