Wpis z mikrobloga

Budomirki dostałem wycenę budowy domu do stanu surowego, bez dachu. Budynek parterowy z poddaszem użytkowym, bez piwnicy. 135m użytkowej, 150m zabudowy, 200m netto.

Fundamenty - 16k
Murowanie ścian parter - 12k
Strop lany - 20k
Murowanie ścian kolankowych i działowych- 7k
Wieniec - 5k
Kominy - 2,5k
Schody - 2,5k

Suma 65000. Po mojej stronie materiał + ze sprzętów pompa do betonu. Co sądzicie o cenach? Woj. łódzkie.

#budujzwykopem
  • 26
@Zady_i_walety: przeraża mnie cena stropu i fundamentów, porównując to z danymi z neta czy kalkulatorami to niebo a ziemia. Cena jest jeszcze minimalnie do negocjacji, więc myślę że 5k zbije. Co do terminu to nie mam ciśnienia, mogą i 3 miesiące robić, bo w przyszłym roku chce tylko budynek i dach.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@c1nu: ja mam 140 m użytkowej mieszkalnej + 30 m garaż w bryle razem z kotłownią. Z dachem zrobią mi za 60k i nic mnie nie obchodzi. W sensie koparka, szalunki itp. Tylko dostarczam towar
@Capshov: no to podobny metraż. Ja tu niestety nie mam dachu, ale ciezki sprzęt jest wliczony w cenę. Jaki rejon kraju?

Edit: już widzę, Sierpc.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@c1nu: no u mnie nic z ciężkiego sprzętu nie będzie oprócz koparki i gruszki z betonem. No 3 tygodnie to chłopaki się muszą ładnie uwijać. Ja mam powiedziane że od 2 do 3 miesięcy ma stać pod dachem.
@c1nu nie lej schodów z betonu. Zaoszczędzisz na materiale, pracy ekipy oraz później na stolarzu

Edit : co zawiera się w strop 20k?
@haxxx: No niestety nie, pisałem w poście, ze materiał po mojej stronie. Dlatego wydaje mi sie zajebiscie drogie wykonanie tego stropu...
@c1nu o Panie kto te ceny robił?

U mnie strop teriva materiał 9200, stal na wieniec 2.2k, betonu pójdzie za około 2.5k robocizna za ten etap 8500