Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Intelektualista: stewia strasznie zmienia smak ( ͡° ʖ̯ ͡°) wczoraj kupiłem, kawa ze stewią smakuje jak kawa z płynem do mycia naczyń. Ogólnie nie polecam.
  • Odpowiedz
@Given: O cholera dzięki za info :( Tego się właśnie bałem bo żadnego słodzika dotychczas nie kupowałem. A np. jak Colę Zero spróbowałem (chyba tam są cyklaminiany, acesulfam K, aspartam) to smakuje mi to jak guano :(
  • Odpowiedz
@Intelektualista: po erytrytolu możesz mieć podobną reakcję jak po ksylitolu. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Stewia smakowo dla mnie też masakra, a wkopałem i kupiłam w tabletkach i proszku. :D
Kawę słodzę takimi flavor drops z sukralozą, dozwoloną według wytycznych PTD, są też takie ze stewią. Te kropelki są smakowe i to trochę maskuje słodzikowy posmak, używam ich też do skyrów i sernika na zimno. :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Dzięki za opinie @Heheszkara :-) Zdążyłem już postawić na erytrol :-) Z tymi reakcjami, gdzieś czytałem że może być tak jak piszesz gdyż oba te produkty to jedna grupa chemiczna - cukrole (alkohole cukrowe) z tym że próg drażnienia jelit dla ksylitolu to chyba 20g a dla erytrolu 50g (mogłem coś pomylić). Jakkolwiek biorąc pod uwagę moje doświadczenia i preferencje wybrałem erytrol przede wszystkim za smak. A rozpuszczony smakuje najbardziej jak
  • Odpowiedz
@patrolez: Jeszcze jak! :-) Poważnie. Super sprawa. Nie jest tak smaczny jak ta #!$%@? sacharoza z buraka, nie jest także tak słodki, przez co do wszystkiego dajesz go więcej by zachować tą samą słodkość. Ale Stary... Tu masz zerowy indeks glikemiczny, zero śmieciowych kalorii, brak rozwoju próchnicy. Ogólnie bardzo polecam - dla mnie odkrycie roku.

Z minusów zauważyłem np. że nie krystalizuje więc jak zrobisz z niego np. kruszonkę na
  • Odpowiedz
@Intelektualista: jak pamiętam, to zwykły cukier puder chyba też sprawia takie wrażenie :P Może właśnie chodzi o ziarnistość kryształków i szybkość rozpuszczania :P

To świetnie, że masz takie wrażenia :D Wypróbuję pójście tą drogą :D
  • Odpowiedz