Wpis z mikrobloga

Mój wylosowany zestaw to:
a) Przygotuj samodzielnie kule z ziarnami dla ptaków
b) Przyszykuj nalewkę owocową.
c) Nakręć zimowy timelapse.

Z racji tego że pozostało mi trochę magicznego napoju z sylwestra i nie bardzo wiedziałem co z nim zrobić, to zdecydowałem się wybrać zadanie nr 2.

Do przygotowania nalewki cytrynowej będziemy potrzebować:
- 0,5l wódki 40% (Ja użyłem bimbru, który miał około 45% i wyszło troszkę za mocne, proszę uważać)
- 1 cytrynę
- 25 ziarenek kawy
- 0,5 szklanki cukru
W pierwszym etapie nacinamy cytrynę i w powstałe nacięcia wciskamy ziarnka kawy. Następnie umieszczamy ją w dużym słoju i zasypujemy cukrem. Na koniec zalewamy alkoholem wstrząsamy i zostawiamy w jakimś ciemnym i chłodnym miejscu na 2-3 tygodnie. (u mnie z racji ograniczonego czasu krócej ale i tak jest nieźle)
Na początku codziennie należy wstrząsnąć całą zawartością żeby rozpuścić cały cukier. Po 2-3 tygodniach wyciskamy to co zostało z cytryny a nalewkę filtrujemy i rozlewamy do butelek. W moim przypadku filtracja wyszła średnio ale cząstki cytryny nikomu jeszcze nie zaszkodziły. Kawa daje przyjemny posmak i aromat i ten dodatek akurat polecam.
Nalewkę na pewno powtórzę, jednak tym razem dodam obrane cytryny i skórki cytrynowe pozbawione białej części no i będzie leżakować dłużej.

To moja pierwsza edycja i jestem zadowolony z wylosowanego zestawu. Do tej pory robiłem tylko wino i piwo, więc nalewka to było dla mnie nowe doświadczenie. Polecam spróbować samemu.

#mirkowyzwanie #alhohol #nalewki #bimber
P.....a - Mój wylosowany zestaw to: 
a) Przygotuj samodzielnie kule z ziarnami dla p...

źródło: comment_1581060169UYWdSXRrQm92lHQb13DA1n.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PoteznaLokomotywa: ooo wreszcie ktoś z nalewką! Sama jestem w trakcie tego zadania. I chyba też skrócę 8 dni do 6, bo dostałam kolejne przypomnienie od @FHA96.
Dzięki za przepis! Chyba wykorzystam, bo też nie znałam połączenia cytryny z kawą. Znajomi robią różne cuda na kiju, więc błysnę nalewką na migrenę ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@brand_new_brain:
  • Odpowiedz