Wpis z mikrobloga

No dobra, dzisiaj przesadziłem. Obiecałem nawet, że w następnym nagraniu będzie coś lżejszego. No cóż, nie wyszło. Prosta gra, nudny debiut, brak gry środkowej... i wpadamy w końcówkę. Też prosta, zaledwie kilka pionków, dwie lekkie figury... co może pójść nie tak?

Mnogość wariantów, kalkulacji, wyborów... próba zobrazowania choć części z nich. No i wyszło jak wyszło.

Uwaga! Ostrzeżenie!
To nagranie jest tylko dla fanatycznej i hardkorowej części szachistów, która może czerpać perwersyjną przyjemność z wariantów gry końcowej. Wchodzisz na własną odpowiedzialność!
https://youtu.be/cxb1T6pyOfo

Aaaa, jeszcze jedno. Jak już przebrniesz do końca partii i pomimo parującego mózgu chcesz jeszcze, to po prostu kontynuj oglądanie. Dorzucam dwa warianty, które mogłyby być zakończeniem - z książek szachowych komentujących tę partię. Jest smaczek, jeden z tych wariantów jest chybiony. Uroki Stokfisza, który wynajduje błąd w analizie i pomaga (tak tylko pomaga, bo nie pokazuje wprost) wskazać drogę do wygranej jednej ze stron ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#szachy ##!$%@? #youtube #gruparatowaniapoziomu #contentnadzis #perwersja
Vit77 - No dobra, dzisiaj przesadziłem. Obiecałem nawet, że w następnym nagraniu będz...

źródło: comment_1581053725SdrQf42WiqjAF25dp9u3l9.jpg

Pobierz