Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
O mirki, tak dobrej kawy nie pija się zbyt często. Naprawiam Mirkowi starą jurę, ma wszystko wyczyszczone i wyregulowane i zrobiłem sobie ristretto na test smaku. Dosłownie gorzka czekolada, za taki smak trzeba nieźle zapłacić w kawiarni () A ten E45 robi tak po prostu na kawie z Lidla.

#jura #e45 #kulkoweekspresy #kulek1981naprawiastarocie
Pobierz Kulek1981 - O mirki, tak dobrej kawy nie pija się zbyt często. Naprawiam Mirkowi star...
źródło: comment_1581016741ZxjZX8gRpsdtwRxbAYXs2t.jpg
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sailor_73: A ja serwisuję różne ekspresy i staram się korzystać z tych samych ziaren przez dłuższy czas i nie zawsze te same dają identyczny efekt. Mielenie, temperatura, infuzja, ciśnienie parzenia. Ekspresy się od siebie różnią i w różny sposób parzą kawę. Bosch np. pakuje kawę, ale potem ciśnienie wody unosi górny tłok i zatyka odpowietrzenie, więc kawa nie jest całkiem mocno ubita. Delonghi robi infuzję, a po chwili dodatkowo prasuje ciastko
@Kulek1981: z tych co wymieniłeś Krupss parzy najlepiej ( miałem ich kilka ), ale ostatnio sprawiłem sobie nowy prosty ekspres mało znanej marki i to jak on wyciąga smak z kawy to mistrzostwo świata , szczególnie za te pieniądze ...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sailor_73: Bo krupsy mają najlepszą kontrolę nad temperaturą wody trafiającej w kawę ( ͡° ͜ʖ ͡°). Niemniej czasem zdarza im się poślizg na czujniku i wychodzi przeparzona, trzeba zwracać na to uwagę.
@Kulek1981: cena nie gra raczej jakiejś większej roli. poniżej 5 cyfr i będę zadowolony. Stać ma w kuchni na osób 2. Wiadomo jak by się zjechał dom gości to więcej, ale w codziennym użytku 2 osoby. Kaw dziennie 2+ dla każdej z osób. Ja mleka nie poważam, różowa od czasu do czasu.
@Szklarzowicz: ja sprzedaję ekspresy i wychodzę z innego założenia , ekspres ci się popsuje to kwestia czasu, przy tak małym obciążeniu spokojnie polata 4-5 lat bez awarii, każdy z wyjątkiem delonghi :)) , ja postawił bym na jak najniższą cenę bo 5 lat i kupisz następny więc 150- 200 pln rocznie tyle wyniesie cię sprzęt i tu do wyboru Krups albo jeszcze tańszy sencor , jak będziesz chciał kupić napisz na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Szklarzowicz: Krupsiki są spoko, nieraz je polecam i naprawiam. Jak oddasz na wymianę uszczelek raz na 4 tysiące kaw, potrafią posłużyć długo. Jura zaś po prostu działa, do środka nigdy nie zaglądasz. Do sencora nic nie mam, ale nie kupił bym ekspresu, do którego ciężko znaleźć zaparzacz. Mam kilka sprzętów z jakimś wynalazkiem i pomimo świetnej konstrukcji stoją, bo po kilku tysiącach coś pęka w zaparzaczu ¯\_(ツ)_/¯.
@sailor_73: Tak. Ale powiedział że cena nie jest jakoś szczególnie decydująca, to poleciłem niezniszczalny sprzęcik. Gdyby chciał oszczędzać, polecił bym jakiegoś krupsa właśnie lub philipsa. A ja nie szanuję firm, gdzie sprzęt robi się na raz. Mam taki jeden ekspres z poziomym zaparzaczem, nie można ich nigdzie dostać, bo właśnie się sypią na potęgę. Rozebrałem na części drugi, bo były dwa w komplecie. Jest on bardzo logicznie i naprawdę z głową