Wpis z mikrobloga

@Murasame: ale mieć 50% więcej gdzie indziej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Porównując średnią wydajność to ryzen jest szybszy, jedynie poza grami. Moim zdaniem tracić 50% żeby gdzieś zyskać w porywach do 5-8% to dziwna decyzja.
  • Odpowiedz
@FLAC: Intela wybrałem ze względu na znajomość platformy i z przyzwyczajenia. Wydajności ryzena bym i tak nie wykorzystał, więc jedynie w benchmarkach bym ją odczuł. Wydajność w grach i9 też nie była czynnikiem decydującym. I tak pewnie za dwa lata trzeba będzie zmieniać platformę bo będą wychodzić nowe pamięci chyba w 21 roku
  • Odpowiedz
@Murasame: ryzen po prostu jest bardziej uniwersalny. Serio, intel tylko jak ktoś ciśnie CSa na epsorcie i musi mieć 500 klatek na sekundę zamiast 450. I mam kupować gorszy procesor w 90% zastosowań tylko dlatego, że w 10% zastosowań jest lepszy o 5%. No to się kłóci z logiką ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@FLAC: Wlasnie mnie irytuje to wmawianie każdemu, ze potrzebuje miliona rdzeni. Zdecydowana wiekszosc ludzi kupujacych prywatnie mocne PC graja wylacznie w gry. Nie renderują, nie programują i nie streamuja.

Sam wezystko robie na sluzbowym sprzecie a na swoim wyłącznie gram.
  • Odpowiedz
@Murasame: to po prostu chodzi o zwykły rachunek ekonomiczny. Jak ktoś lubi mniej za więcej to pfff jego sprawa, Intel się tylko cieszy z popularności swojej oferty "1 w cenie 2".
  • Odpowiedz
@FLAC: rachunek ekonomiczny jest taki, ze budujac high endowego PC do grania nadal oplaca sie brac Intela, natomiast w budzetowym i srednim segmencie warto AMD, chyba ze ktos sie faktycznie zajmuje jeszcze czyms innym

Ten kto poleca AMD do drogich PC do grania jest fanboyem i tyle

Ps. Dodam ze nigdy nie mialem Intela w PC
  • Odpowiedz
@Murasame: no tylko do następnej generacji. W końcu tam AMD przegoni intela w grach i już ten ostatni argument "ALE JEST 5% SZYBSZY W GRACH" padnie u intela. Mam taką nadzieję, bo sam mam kilka pecetów na intelu ale już mnie irytuje to wychwalanie go kiedy mają starą architekturą, wpieprzają chore ilości prądu i ratuje je tylko zegar wyższy o 500MHz.
  • Odpowiedz
  • 0
Mam podobny setup. 9900k na krakenie x62 stress test max 80° 5.1Ghz. Poczatki byly tylko lekko kwasne bo pompka byla uszkodzona. Procedura wymiany trwala ponad miech. Pozdro niech sluzy i przerabia prad na przyjemnosci.
  • Odpowiedz