Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #komputery
Siema, chcę kupić nową kartę graficzną. Posiadam monitor full HD 75 hz, ryzena 5 2600, 16 gb ramu, zasilacz bodajże 600 Wat spc Vero. Monitora w przeciągu najbliższych 2-3 lat raczej nie wymienię (chyba że kupię drugi 144 Hz też HD).
#!$%@? tyle tych kart, że ciężko jest się zorientować. Więc powiedzmy, że szukam czegoś do +/- 1500 zł.
W co celować? Wydaje mi się, że GTX 1660 super, byłby spoko opcją. Widzę, że już za 9 stów można wyrwać wersję od palita. Ale trochę martwi mnie, tylko 6 gb vramu. Myślę, czy by nie dołożyć do radeona 5600 bądź nawet do 5700 XT. Ale...
Z wymagań, oczekuje w miarę cichej pracy. Aktualnie mam xfx RX 570 i nie dość, że jest głośna to jeszcze zbija zegary. Jak to wygląda w nowych radkach?
Niby będę składać custom loopa (czekam aż dojdzie paczka z Wuhan), ale zanim ogarnę odpowiedni blok od kitajcow pewnie minie miesiąc.. Dobrze by było, żebym nie tracił gwarancji po założeniu bloku wodnego na kartę.
Na co polować? Ten 5700 xt serio mnie kusi ;/
  • 22
@Koldox: w tym budżecie brałbym RX 5600 XT ewentualnie pod dopłaceniu 100-150 złotych masz Radeony 5700, które nie odstają jakoś bardzo od RX 5700 XT (do tego niektóre 5700 dają się modować podmianą firmware)
Nie wierz w to co wypisują wykopowe fanboje NV, że Radeony psują im się co 3 minuty etc. Wielu Mireczków ma karty od AMD i wszystko działa im jak powinno.
@belzebubek6 Cały dzień robie research i rozkminiam temat. Łyknąć radka XT 5700 red devil za dwójkę bez wodowania czy referenta za 1,6 - 1,8 i z marszu wstawić blok? Całość ( GPU + CPU chcę chłodzić na 360 mm radiatorze). Jakoś nie jestem pewien czy jeden radiator dźwignie całość. Dwóch w budzie nie upchne, a równie dobrze mógłbym dopłacić do karty zamiast pchać się w lq, którego i tak notabene nie wykorzystam
@belzebubek6 też mi się tak wydaje, a po za tym szkoda mi tego hajsu na lc, kiedy siedzę na rysku. Myślisz że tego diabełka będę w stanie podkręcić gdyby zabrakło mocy? I że wart jest ceny?