Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@konmad: Chodzi mi o te napisy w Twoim obrazku ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kiedyś może i tak uważałem, ale tyle co zobaczyłem i przeczytałem to trudno się z nimi zgodzić. Dzisiaj niestety lewica kojarzy mi się z głupotą podobnie jak prawica.
@Pouty: nie utożsamiam się z lewica i nie uważam też żeby ten mem był lewicowy. Jest anty-pisowski i to akurat zgadza się z moimi poglądami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kilka osob pisało o "równości" z tego obrazka. Dla wielu osób teraz równość kojarzy się z programami socjalnymi. Dla mnie jednak programy socjalne to nierówność, a równość to równe prawa i obowiązki.

Obecny problem ustroju polega na tym
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@konmad: A przez opodatkowanie większość nie wyjedzie po prostu gdzie indziej? No i jeśli ma być równo to czemu trzeba bardziej opodatkować bogatych? Ogólnie to jest ciężki temat, bo tak naprawdę niewiadomo co pomoże, a co zaszkodzi.
@Pouty: zgadzam się, nie wiemy co tak na naprawdę pomoże a co zaszkodzi. Możemy przyglądać się sytuacji gospodarczej krajów które wprowadziły odmienne rozwiązania. Następnie możemy probowac korelować ich kondycję gospodarcza z wprowadzonymi zmianami.

Mam wrażenie że się nie zrozumieliśmy. Nie jestem za podniesieniem podatków najbogatszym. Wręcz przeciwnie, wszyscy powinni płacić jednakowe podatki.