Wpis z mikrobloga

@yasiek-PL: Wygląda jak sinica i okrzemki. Niby pojawiają się w młodych akwariach i nie na długo, ale mogę sprawić wiele problemów, szczególnie sinice. Same podmiany na nią mogą nie pomóc i będziesz musiał zastosować jakiś antybiotyk ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@yasiek-PL: Niestety nie, u mnie się zbiornik po początkowej inwazji całkiem nieźle ustabilizował. Zbierałem wężem wierzchnią warstwę bakterii i koniec końców przeszło. Polecam forum sklepu z roślinami akwariowymi, jest wypchane doświadczeniami ludzi związanymi z sinicami i nie tylko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@yasiek-PL sa bezpieczne preparaty do tego (taki atrament jakby). Tylko rzeba uwazac zeby nie przesadzic. Lepiej dac mniejsza dawke niz wieksza. No i wsadzic Phosmax do filtra.
  • Odpowiedz
@Loob77: powinno się ciebie zamknąć w piwnicy bez dostępu do neta za to co napisałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@yasiek-PL: ustabilizuj baniak, sinice mechanicznie, możesz sobie pomagać wodą utlenioną, jak nie pomoże to chemiclean. Okrzemki olej - choroba wieku młodzieńczego.
  • Odpowiedz
  • 0
@siRcatcha dlaczego? :) sinice pojawiaja sie, gdy fosforu jest za duzo w stosunku do azotu. Czasem tak jest w mlodych zbiornikach. Wystarczy pozbyc sie tego nadmiaru i sinice same odpuszczaja. Z mechanicznym ich usuwaniem to mozna sie zachetac :) jak mialem sinice w 720L to mechaniczne usuwanie bylo prawie niewykonalne
  • Odpowiedz
@P47ryk: strasznie gruba ta siatka :) jak chcesz to wysle ci kawałek mojej plus klej cyjanoakryl najlepiej w zelu i trzyma jak szalone :) taiwan i christmas moss też :) jakie paramatry wody? btw u mnie bez co2
  • Odpowiedz
btw.apropo sinic to kupiłem prepearat z azoo i lampa uv przez 5 dni i zmniejszylem swiatlo do 5h i zielone #!$%@? zniklo :) jeszcze okrzemki ale i tak juz jest lepiej :)
  • Odpowiedz
@yasiek-PL: Zdjęcie z dnia zakładania akwarium, ponad miesiąc temu. Gruba, ale i tak najcieńsza jaką znalazłem w budowlanym :D Dzięki wielkie, ale nie trzeba. Już się go pozbyłem, miałem również problem z glonami. Teraz zostały same kamienie z roślinami i póki co jest dobrze.

Wzorowałem się na tej metodzie:
https://youtu.be/icReDHKsQkA
  • Odpowiedz