Wpis z mikrobloga

Dzisiaj miałem sytuację z filmu taką:
Wjeżdżam na rondo i nagle widzę scenica lecącego w mój kuper na pełnej kur*wie jadącego po cegłach na rondzie a nie po jezdni. Od skasowania dupy mojego autka dzieliły dosłownie 2-3 milimetry.
Zaznaczam tylko, że kamera z wideorejestratora ma duży kąt widzenia i to co widać na filmie ni huhu nie odzwierciedla tego co widziałem zza kółka. Scenika dostrzegłem DOPIERO w tylnym lusterku po czym usłyszałem klakson - czy słusznie?

I teraz moja rozkminka w stronę wykopowych znawców prawa - kto w przypadku stłuczki tutaj by poleciał? Bo mi się WYDAJE że scenic nie miał prawa jechać po kostkach na tym rondzie... A nawet jeśli to jak to by by było widziane dla sądu? Tak tylko pytam bo do niczego nie doszło ale ciary poszły.

#prawo #prawojazdy #pytanie #pytaniedoeksperta
Wasz_Pan - Dzisiaj miałem sytuację z filmu taką:
Wjeżdżam na rondo i nagle widzę sce...
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@imdrihm: kolega policjant (nie z drogówki) twierdzi, że byłaby współwina ale nie tylko moja. Jednak to byłby nadal absurd bo gdyby doszło do strzała to dostałbym w lewy tył a nie w bok więc nadal średnio.
  • Odpowiedz
@Wasz_Pan: nie mam glosu, ale ewidentnie Twoja wina. Masz A7 do ktorego sie nie dostosowales.

@pmub: a jaki przepis zabrania jezdzenia po kostce? Przeczytaj definicje drogi twardej i następnie znajdz przepis zabraniający.
  • Odpowiedz
@923y4uyhfds89yf89asyhfp2bqf4fu: no tylko właśnie ...jak miałbym się tu dostosować do tego znaku skoro scenic nie był "na moim pasie" - to raz a dwa to że dostrzegłem go dopiero w lusterku prawie na swojej dupie bo chciał zjechać z kostki na normalną drogę. A tak swoją drogą to pierwszy raz odkąd to rondo powstało (~parę lat) spotkałem się z sytuacją, gdzie ktoś popyla przez tą kostkę w ten sposób.
  • Odpowiedz
jak miałbym się tu dostosować do tego znaku skoro scenic nie był "na moim pasie"


@Wasz_Pan: znak A7 mowi o ustapieniu na najblizszej jezdni, pas nie ma znaczenia.
Wjechales na rondo zmuszajac kierujacego do istotnej zmiany predkosci czyli Twoja wina.

Lepiej się #!$%@?ć gruchotem
  • Odpowiedz
@923y4uyhfds89yf89asyhfp2bqf4fu: no pff skoro jechałem pasjem jezdni a scenic chciał zjechać z kostki "w moją dupę" to nie wiem kto tutaj powinien dostosować się do znaku "ustąp" ( ). No i właśnie na tym polega cała zagwozdka w tej sytuacji - jak to by rozdumał sąd bo na drogówkę nie liczę.
  • Odpowiedz