Wpis z mikrobloga

Hej Mireczki.

Zanim rozpocznę własny research chciałem się poradzić, bo może ktoś miał podobny problem, i da jakiś punkt zaczepienia, szczególnie że długo już nie siedzę w temacie.

Potrzebuję laptopa 14" (mógłbym rozważyć 15, ale musiałby być praktycznie bezramkowy. Chciałbym aby był dość mobilny) który będzie kompromisem pomiędzy moim Lenovo y50-70 (który dosłownie służy mi za stacjonarke) a thinkpadem x230 którego rozdzielczość troche mnie jednak boli (1366 to stanowczo za mało na obecne czasy).

Chciałbym móc zastąpić te 2 laptopy jednym, z naciskiem na zastosowanie biurowe (głównie programowanie), koniecznie chciałbym aby była stacja dokująca (aby zabieranie go gdzieś nie bylo mordęgą rozpinania 10 kabli) z jednym ale. Chciałbym nie pozbawiać się całkowicie jakiegoś sprzętu z kartą graficzną (nie chodzi mi o to aby odpalać gry typu Wiedzmin czy GTA V, tylko o jakieś exclusive'y PCtowe do pogrania z ziomkami - jakiś LoL czy CS + drobna obróbka grafiki czy filmików) - dlatego zastanawiam się czy na chwile obecną zintegrowane karty podołają, czy szukać jakiegoś rozwiązania z jakimiś dedykowanymi kartami o stosunkowo niskiej mocy.

Jestem zakochany w ThinkPadach (najbardziej ergonomiczny laptop IMO) a widziałem ze są jakies pozycje do 14 cali z kartami z serii MX - może się ktoś o nich wypowiedzieć? Ewentualnie jakaś alternatywa.

Cena, myslałem coś do 4k, w gre wchodzą używki.

Dzięki za wszystkie sugestie

#laptopy #programowanie #thinkpad #kiciochpyta
  • 16
@WyjadaczDzemu: mam w pracy della ze stacją na usb-c po pierwsze spadki wydajności gpu na zew monitorach, jak odpalisz ssd na usb + pobierasz coś przez eth to nie licz, że youtube będzie płynne :) no i chwilowe przywieszki łączności, random rozłączania. Ale nie wiem czy to kwestia lapka, stacji czy pomysłu żeby podpiąć wszystko po mimo wszystko usb :/
@WyjadaczDzemu: Bierz tego HP Masz tu i7 10gen. całkiem niezłą karte graficzną (pograsz w nowsze gry) i dysk ssd 512gb, do tego win 10 i 16gb ram (bedzie na przyszłość). Nic lepszego w tej nie znajdziesz

Ewentualnie jeśli chcesz pójść w wytrzymałość, to ten biznesowy Dell Vostro będzie idealny. Karta graficzna za słaba do nowszych gier, ale Csa i nne tego typu głupoty na spokojnie odpalisz. Daj znać jak sie zdecydujesz