Wpis z mikrobloga

widzę, że otrzymałeś odpowiedź na pytanie, ale z kontekstu wynika, że chcesz dostać się do kolejnego obiektu. Przy zwiększeniu pk o 1 nie masz pewności, że taki obiekt istnieje i w tym przypadku link będzie prowadził do storny, która nie istnieje. Lepiej w modelu Question dodać metodę getnext i wtedy będziesz mógł zrobić {% url 'polls:index' question.get_next %}
@mkusiciel: Zrobiłem taką metodę i działa, ale coś czuję, że można ją lepiej napisać. Można prosić o radę?

def get_next(self):
i=1
while True:
try:
question = Question.objects.get(pk=self.pk+i)
return question.pk
except ObjectDoesNotExist:
i+=1
@mkusiciel: kurde nie sądziłem, że z tak prostą aplikacją tyle "zabawy" będzie. Chyba sobie jednak tego wizarda jak na razie podaruje. Tylko, że teraz muszę zrobić zliczanie punktów. Da się to jakoś zapisywać nie w bazie danych?

PS. Da się jakoś włączyć podpowiedzi w VisualCode, bo szukania metod za każdym razem w internecie to straszna mordęga.
Nie zapytałem na początku: po co tworzysz aplikację? jeżeli chcesz się nauczyć Django i programowania to warto poświęcić trochę czasu i zaznajomić się z wujkiem Google i dokumentacją :)

Zrób zwykły formularz jako ModelForm, który jest powiązany z modelem Question i będziesz mógł zapisywać odpowiedzi w łatwy sposób.

Niestety, ale nie używam VC, ale znalazłem coś takiego: https://code.visualstudio.com/docs/python/tutorial-django