Wpis z mikrobloga

Pytałem już na forach fb, reddicie, przeglądałem google i nic. Może wy coś pomożecie.

Mam problem:

Po włączeniu komputera wiatraki w GPU odpalają się na full, wszystko jest tak jak powinno, jednak monitory nie wyświetlają NIC. Jedynie info typu "signal not detected", "no signal". Warto dodać, że problem zaczął się w weekend, jednak na początku nie chciał się włączyć, parę razy ON/OFF pomogło i działał (to było w niedzielę), wczoraj (poniedziałek) udało się raz uruchomić monitory i było to po włożeniu jednej kości ramu do slotu 2, starałem się to odtworzyć ale nie udaje mi się.

Próbowałem:

Wyjęcie baterii z płyty głównej i odczekanie 10min, następnie włóżenie jej,

Bawienie się RAMem - przekładanie w różnych konfiguracjach, 1+3, 2+4, 1,2,3,4 zmieniając RAM na pojedynczych slotach,

Przepiąłem monitor do innego PC - monitor działa,

Podpinałem monitory pod płytę główną - nic,

Czyściłem RAM - nic,

Sprawdzałem czy kable przy GPU, zasilaczu są dociśnięte, dociskałem RAM,

Kondensatory na płycie głównej nie są spuchnięte.

Przepinałem GPU na inny pci-e - nie pomogło.

Brakuje mi pomysłów, google nie jest zbyt pomocny, więc pytanie do was co byście zrobili? Planuję jutro przeszczepić GPU + zasilacz do innego PC i wyeliminować jednego winowajcę - GPU.

Na dole mój setup:

GPU: Gainward GeForce RTX 2080Ti Phoenix

RAM: G.Skill Trident Z RGB, DDR4, 2x16GB,3200MHz, CL15

Płyta główna: Asus PRIME X570-P

CPU: Ryzen 7 3700X

Zasilacz: Corsair RM750x 750W

SSD: Samsung 970 Evo Plus 2TB

Chłodzenie wodne CPU (nie wiem czy się przyda, ale uznałem, że napiszę): Corsair Hydro Series H115i Platinum

Zmieniłem gniazdko z którego wychodzi zasilacz - brak rezultatu,

Włożyłem inne GPU - również brak rezultatu.

Podejrzenia padają na płytę główną.

Brakuje mi już pomysłów, ktoś wie o coś może chodzić?

#pcmasterrace #komputery
  • 11
  • 0
@PanWysublimowany: ja na mierzeniu napięć się nie znam ale widzę ze będę musial przejsc szybki kursik XD ale w takim razie jutro wszystko #!$%@? z płyty głównej i zostawie cpu + ram. Zobaczym co z tego wyjdzie. Dobrze ze gwarancja jest