Wpis z mikrobloga

@robertx: ustawa o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa xd

Ogólna zasada jest taka: 30 dni od daty wpływu ostatniego dokumentu niezbędnego do ustalenia uprawnień. Czyli może to być druk Z-3, druk Z-10 itd.

Natomiast jeśli mowa jest o osobach prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą dochodzi jeszcze jedden warunek - 30 dni od daty opłacenia składki za dany miesiąc.
Czyli np. choruję od 3-01-2020 do 4-01-2020, składam wniosek
  • Odpowiedz
@bikx: Jesteś wielka ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mam, nazwijmy to delikatny spór z jedną księgową która sobie leci w #!$%@?. Nosi sobie zwolnienia l4 do zusu kiedy jej się podoba a pracownicy dostają wypłaty po 45-50 dniach bo #!$%@? miała nie po drodze. Jesteś w stanie wskazać dokładniejszy artykuł w tej ustawie która o tym mówi? Właśnie ją przeglądam i szukam :)
  • Odpowiedz
@robertx: ja zawsze mówię w takiej sytuacji, żeby ludzie sami składali wnioski.
Najważniejsze w kolejnych zla dla pracowników jest to, żeby pracodawca potwierdził, że ta osoba jest nadal pracownikiem. Bo są sytuacje w których zasiłek nie przysługuje po ustaniu zatrudnienia.
Poproś lekarza o wydruk e-zla (albo sam wydrukuj) i teraz:
- idziesz z tym zla do księgowej i prosisz żeby przywaliła pieczątkę pod zdaniem: "pracownik pozostaje w zatrudnieniu" i dalej sam
  • Odpowiedz
@bikx: Tylko w tym przypadku będzie to trwało dłużej niż ta nieszczęsna księgowa to ogarnia. Ale nie ważne, znalazłem czego potrzebowalem. Jeszcze raz wielkie, wielkie dzięki! :-)
  • Odpowiedz