Wpis z mikrobloga

O tym, że Microsoft zakończył wsparcie techniczne dla Windowsa 7, już było głośno. Dla tych, którzy nie przebierają nogami na myśli o wielogodzinnych aktualizacjach, Linux oferuje coś od siebie. Zobacz, jakie kroki podjęto w Ubuntu, aby przyciągnąć do siebie użytkowników siódemki.

https://bulldogjob.pl/news/925-ubuntu-chce-przygarnac-uzytkownikow-windowsa-7

#ubuntu #linux #windows7 #komputery #informatyka #programowanie #technologia #microsoft
Bulldogjob - O tym, że Microsoft zakończył wsparcie techniczne dla Windowsa 7, już by...

źródło: comment_rxxr8KTHHA5laYdztok9PBtSmf2jUTas.jpg

Pobierz
  • 18
@Bulldogjob pomijam już, że nie wiedzą chyba co chcą przejmować - zamiast uprościć niektóre czynności i zachęcić tym tych leniwych od w7 to uznali, że wypuszczenie tutoriali i dodatkowe edukowanie ich jak coś robić jest lepszym pomysłem xD @fervi tako samo inni wolą ios, inni Androida, a garstka dalej sobie leci na starych Nokiach, bo cenią sobie prywatność, co kto lubi
a garstka dalej sobie leci na starych Nokiach, bo cenią sobie prywatność


@riko1: Akurat Nokie nie mają prywatności.

Natomiast chęci zrozumienia jakiegokolwiek systemu, nie masz szans na jego znajomość. Możesz oczywiście trochę jak małpa za każdym razem uczyć się problemu i jego rozwiązania, ale jak zrozumiesz co komputer do ciebie mówi - masz lepiej w życiu.

Oczywiście o ile takiej wiedzy potrzebujesz, bo są ludzie, co po prostu potrzebują kliknąć dwa
@fervi > Akurat nokie nie mają prywatności Nie wiem czy się zrozumieliśmy, miałem na myśli modele typu 3310, pomijając ingerencję operatora sieci komórkowej to nie ma chyba bardziej prywatnych niemodyfikowanych urządzeń żeby zadzwonić/wysłać smsa niż stare telefony Co do chęci zrozumienia to oczywiście,wiem o czym mówisz bo pracuje i z Linuxem i z windowsem, niemniej nie ma nic gorszego niż bawienie się z usuwaniem usterek tworzonych przez sam system gdy zajmujesz się
@riko1: No niby operator sieci, ale właśnie dlatego nie wolno korzystać z 3310. Niska jakość zabezpieczeń, blabla. Najlepiej to robić na warstwie internetowej niż mobilnej (komunikować się).

Co do kombinowania - lepiej zatrudnić kogoś kto to będzie ogarniał. Chyba, że tobie płacą np. te 20k za wszystko, to ok - ale wtedy powinieneś wiedzieć xd
@fervi wiadomo, jeszcze lepiej wgrać sobie czystego andka, pozmieniać kilkadziesiąt głębszych ustawień w systemie, ustawić tunel przez tora i vpn'a bez polityki dot. Logów, do komunikacji używać conajmniej czegoś a'ka signal i mieć wywalone na wszystko, nie mniej porównywałem tutaj niemodyfikowane główne opcje aktualnie jeśli chodzi o szybką mobilna komunikację w stylu bierzesz i korzystasz, w tej kwestii już lepiej dzwonić/pisać z nokii niż z nowego Huawei'a czy iphone'a ;p (ofc mam
@riko1: Wydaje mi się, że w pracy liczą się efekty nie tylko aktualne, ale również te za X lat, czego niestety w Polsce się nie praktykuje (to moja opinia).

Natomiast zakładam (źle?), że jesteś webdev, to Linuksa znać musisz :P
@fervi racja, choć zależy też jaka praca, nie wszystko co ma związek z bardziej zaawansowanym it ma później efekty długofalowe, są też rzeczy które zrobisz, spełnią swoją funkcję i można o nich zapomnieć Web devem nie jestem stricte ale czasem też coś robię w tym temacie. Oczywiście Linuxa znam, często sam używam do niektórych zadań i szanuje, sądzę tylko że wchodzenie na miejsce windowsa nie ma sensu, bo tak jak wspomniane wcześniej
@riko1: Może, z drugiej strony jednak ma inne cechy, których Windows nie ma - np. bezpieczeństwo. Myślę, że jak ktoś oczekuje Windowsa w cechach to tylko Windows je spełni. Windows jest dość specyficznym systemem w porównaniu do konkurencji, unikalnym.
@fervi dokładnie! I właśnie w tym największy problem Linuxa - próbują przejąć userow windy dokładając im z ubuntu to, czego wczesniej z różnych powodów unikali na w7 ( ͡º ͜ʖ͡º)
@riko1: No ok, ale teraz Windows 7 jest martwy, a 10 kontrowersyjna ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dodatkowo Ubuntu jest w pełni do modyfikacji, więc mogą sobie zmienić co nieco (wszystko w sumie)
@fervi też racja, choć idzie większość denerwujących elementów w10 wyłączyć nakładkami, wedle potrzeby. Nie mniej, ja lecę dalej na w7, tylko baczniej nasł#!$%@? czy gdzieś już nie lata exploit który mógłby mnie zmusić do zmiany ( ͡º ͜ʖ͡º)
@fervi instalujesz jeden program, klikasz parę zezwolen, odpalasz suwaku które Cię interesują i masz spokój po max 30-40 minutach ustawień. To nie to samo co sudo apt install x20 przy każdym nowym sofcie na linu ( ͡º ͜ʖ͡º)
@riko1: Najpierw musisz zrobić upgrade, bo microsoft rozwalił menu start i nie wiadomo czy będziesz miał błąd ten u siebie, Potem nakładki, wyłączenia telemetrii (które trzeba robić okresowo), instalujesz sterowniki, oprogramowanie i wtedy może śmigasz. A teraz musi zrobić to przeciętny Andrzej ... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@riko1: No, ale przeciętny Janusz ma wszystko w zestawie i jak chodzi stockowo - to nawet lepiej. Ale tak konkretnie to jak ktoś siedział na Windowsie całe życie to zna go na tyle "dobrze", że sobie radzi. Nie zmienia to faktu, że jest taki se w ogólnych założeniach ...

Coś jak kurz z cukrem w Polsce ( ͡° ͜ʖ ͡°)