Wpis z mikrobloga

Powie mi ktos dlaczego PZPN tak sie uparl na rozszerzenie naszej ligi do 18 zespolow? Przeciez to jest tak poroniony pomysl, ze nie da sie tego ogarnac.

Juz teraz zespoly, ktore awansuja z I ligi maja rok w rok problem ze stadionem i spelnieniem warunkow licencyjnych, po drugie jak zespol spada to chociaz prawie przez cala runde oscyluje w strefie spadkowej, to nagle w maju sie wladze budza zdziwione, ze nie bedzie kasy z praw transmisyjnych, od sponsora tytularnego etc. I trzeba kombinowac.

Nie lepiej byloby zmniejszyc lige do 10 zespolow zrobic 4 mecze kazdy z kazdym, dwa zespoly spadaja, a jeden gra w barazach albo 12 zespoly 3 mecze kazdy z kazdym, z taka duza iloscia druzyn, ktore spadaja unikneloby sie grania o nic.

A jak bedzie 18 zespolow, to znowu bedzie cyrk, ze no panie stadionik jest, no ale w Belchatowie dogadani już jestesmy.

To ja juz szczerze wole ESA37 i to niesprawiedliwe dzielenie punktow niz takie eksperymenty z powieoszaniem ligi.
#mecz #ekstraklasa #kiciochpyta #pilkanozna
  • 22
@niezdiagnozowany: Liga 10-zespołowa to żart. Ani to ciekawe, ani nie gwarantuje dobrego poziomu. ESA37 to jest poroniony poziom. Polska jest w stanie utrzymać 18-zespołową ligę. Warunki licencyjne ustala E-sa, więc może je dowolnie ustalić. 18 zespołów da większy komfort zespołom ze środka tabeli. Jestem całkowicie za.
@niezdiagnozowany: nie oczekuj od zarządu Ekstraklasy i PZPN że pójdą w właściwą stronę, chcą być jak najlepsze ligi świata ale zabierają się do tego od złej strony. 18 zespołów to poroniony pomysł kiedy mając 16 już trzy lub cztery zawsze prezentują słaby poziom. Wymogi licencyjne to już kompletnie inna bajka i powód do śmiechu, mamy w kraju niestety większość karygodnie zarządzanych klubów pasożytujących na budżetach miast. Może faktycznie dziesięć zespołów w
@Bartoligni: ototo, jestem za
@marcelus: warunki licencyjne nie sa jakies wygorowane, to po prostu zespoly awansujace z I ligi mają marne zaplecze.
@Matpiotr: tylko ze w innych ligach zespoly maja zaplecze i prezentuja troche wyzszy poziom niz u nas, nawet te ostatnie.
@Hypeman: no wlasnie ja to widze tak, ze jest 10 zepsolow 2 spadaja 1 gra baraze, to przy tym naszym wyrownanym poziomie ligi zespoly, ktore maja
@niezdiagnozowany: Kiedy w końcu ludzie zrozumieją, że żadną reformą ligi nie naprawi się gównianego poziomu, kiedy to nadal będzie istnieć typowe polskie zarządzanie - brak systemu szkolenia, olewanie zasad licencyjnych, brak jakiejkolwiek spójnej wizji budowania klubu na kolejne 5-10 lat nie tworząc przy tym kosmicznych długów. Możecie i zmniejszać do dziesięciu,dwunastu drużyn, a ja wam gwarantuje, że gówno polepszyłoby się.
@niezdiagnozowany: ja jestem zwolennikiem 12 drużyn i trzech rund, spadek ostatnia i przedostatnia baraż, z drugiej ligi 2 z 3, albo mini turniej jeszcze z 4 i 5 o wejście. Ale wiem, że nikt by tego nie wprowadził. A co do stadionu to wymogi w Eks nie są jakoś mega wyśrubowane względem 1l. Każdy choć średnio poważny klub powinien je spełnić.
@niezdiagnozowany: Odcinasz od pieniędzy i co dalej? Myślisz, że poziom sam siebie podskoczy, bo zabierzesz dziecku zabawkę? Jak kluby mają się zreformować nie mając pieniędzy? Przecież wpadają wtedy w błędne koło. Odcinasz ich od jedynego surowca, który pozwoliłby na jakiekolwiek zmiany. Najpierw należy na nowo napisać porządne przepisy licencyjne, bo obecne, szczególnie te odnośnie finansów są wielkim żartem.

@Matpiotr: Witam Panie Zbigniewie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@niezdiagnozowany: liga 10 zespołowa i to zarówno w ekstraklasie, i w 1 lidze. Co najmniej pzez 10 lat.

Ekstraklasa musi być ligą "elitarną", bo podstawowa potrzebą jest zmiana mentalności polskiego kibica, gdzie poza lokalna drużyną każdy wspiera też drużyna z najwyższej ligi w swoim regionie.

tak żeby zapełnienie 20 czy 30 tysięcznego stadionu nie stanowiło problemu.tak żeby zabranie dzieciaka na mecz ekstraklasy było świętem, a bilet trzeba było zamawiać dwa miesiące
@klcn123: Ogólnie dla klubów i telewizji to fatalna opcja. Wydaje się, że kluby powinny się cieszyć bo zostanie im więcej pieniędzy do podziału jednak dla telewizji to fatalna opcja, bo odcinamy około czterech rynków zbytu i nie mówię tu tylko o miastach, ale i całych województwach (gdzie często oprócz lokalnemu klubowi kibicuje się też klubowi z Ekstraklasy). Co za tym idzie mniej rynków zbycia i większa powtarzalność meczy oznacza mniej pieniędzy
Nie lepiej byloby zmniejszyc lige do 10 zespolow zrobic

Ah shit, here we go again. Ta dyskusja, że im mniej klubów tym lepiej wraca jak bumerang co kilka lat. Powodzenia z wyciąganiem solidnych pieniędzy od sponsorów i tv przy tak ograniczonej lidze. Nie masz gwarancji wyeliminowania patologii, bo chociażby taka Lechia, która nie płaci graczom pewno i tak się zapewne utrzyma, ale za to na pewno karzesz w ten sposób parę, może