Wpis z mikrobloga

Ło kurna. Podbiłem ZSRR. Dla Was pewnie nie jest to wyczyn (gram III Rzeszą), ale jestem nowy xD od trzech dni mam gierkę. Rok 1939, a alianci nie wypowiedzieli mi wojny. W #hoi3 już byłaby wojna.

Od czego zależy buntowanie się prowincji? W czasie wony nastroje mieli wojownicze, a teraz już się nie buntują. To losowe, czy jak?
#hoi4
  • 22
  • Odpowiedz
@Reiter: jeśli okupujesz to się buntują. Jak już anektowałeś to nagle zapominajo. Tak w wielkim skrócie.
Na buntowanie się #!$%@?ów polecam 2xKawaleria i support Military Police. Ale to na rozgrywkach głównie historycznych czy multiplayer. Jak #!$%@? to nie opłaca się ;)

Gratki za wyczyn! :)

Co do walki z Aliantami: jak zaczniesz podbijać inne kraje, które są albo bezfrakcyjne ALBO demokratyczne to wtedy Alianci się włączą do walki. I to też
Lockersky - @Reiter: jeśli okupujesz to się buntują. Jak już anektowałeś to nagle zap...

źródło: comment_IFcuM5Vtuv3jZhWO4EVl7HJgeKTWHHxM.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Lockersky: Ładny screen. Myślę, że nie będzie żadnego problemu w podboju całego świata. Gram prawie na najłatwiejszym (ten poziom wyżej), ale mam już Polskę i całe ZSRR. Nie okupuję, tylko jest w moim terytorium.
Jeżeli alianci nie zaatakują w ciągu pół roku, to są zgubieni.
  • Odpowiedz
Rok 1939, a alianci nie wypowiedzieli mi wojny.


@Reiter: Bo nie grasz na celach historycznych. Na historyku zaraz po ataku na Polskę by Ci wypowiedzieli wojnę.

Z mojego doświadczenia atak na ZSRR przed aneksją Aliantów to duży błąd.
Zapytasz czemu, a więc:
Po pierwsze anektujesz ich przed dołączeniem USA do wojny.
Po drugie im więcej dajesz czasu UK na przygotowanie tym gorzej. Nie zdziw się jak w momencie wypowiedzenia im wojny
  • Odpowiedz
Bo nie grasz na celach historycznych. Na historyku zaraz po ataku na Polskę by Ci wypowiedzieli wojnę.


@TommoT1908: wydaje mi się, że gram. Polska nie miała gwarancji i nie była jeszcze w aliantach.

Pewnie masz rację z tymi aliantami. To moja próbna gra. Podbicie ZSRR dało mi mnóstwo fabryk, ale widzę, że nie ma opcji podbić wszystkich. Czechosłowacja ma gwarancję od Rumunii i sama ją gwarantuje + Rumunię gwarantują alianci, którzy
  • Odpowiedz
wydaje mi się, że gram. Polska nie miała gwarancji i nie była jeszcze w aliantach


@Reiter: Jeśli ręcznie uzasadniłeś to mogli nie dołączyć. Z focusu "Gdańsk albo wojna" na historycznych alianci przy ataku Niemiec dostają event i zawsze z automatu dołączają.
Teraz będziesz miał ciężko dość, Europę kontynentalną wyczyścisz lekko Niemcami z takim przemysłem, ale lądwanie na wyspach w takich okolicznościach to kilka lat przygotowań.
Jest to w sumie dobry scenariusz
  • Odpowiedz
Jeśli ręcznie uzasadniłeś to mogli nie dołączyć. Z focusu "Gdańsk albo wojna" na historycznych alianci przy ataku Niemiec dostają event i zawsze z automatu dołączają.


@TommoT1908: Pyknąłem ich na claimie, który zrobiłem.

Jest to w sumie dobry scenariusz żeby się pouczyć mechanik gry i tego jak wyjść z tego całego rozpierdzielu który sobie niechcący zafundowałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@TommoT1908: Nie będzie chyba jednak łatwo. Nic
  • Odpowiedz
@Reiter: Na tym etapie każdy komu wypowiesz wojnę, nie będący faszysta czy komunistą, dołączy do Aliantów. Stłamszenie ich wszystkich (państw na kontynencie europejskim) naraz nie bedzie jakieś trudne grając Niemcami, jako że jestes nowym graczem bedzie to dobra praktyka. Co do lądowań to łatwo sie wybronić, mini D-Daye w wykonaniu AI to śmiech ma sali najcześciej. Najtrudniejsze bedzie zajęcie UK, jak juz pisałem, oni na tym etapie gry już pewnie mają
  • Odpowiedz
Stłamszenie ich wszystkich (państw na kontynencie europejskim) naraz nie bedzie jakieś trudne grając Niemcami


@TommoT1908: Właśnie ciężko. Długa granica z aliantami zachodnimi nie pozwala atakować nikogo innego. Na Francji, Holandii, Belgi, Luksemburgu mam 24 piechoty x 3 armie i 12 czołgów oraz 12 zmotoryzowanej.

Powiedzmy, że wolne mam 12 czołgów, 12 zmotoryzowanej i 24 piechoty x 2.
Jugosławia dołączyła do Aliantów i bije Włochy, Francja i Anglia im pomagają. Francuzi są
  • Odpowiedz
Długa granica z aliantami zachodnimi nie pozwala atakować nikogo innego.


@Reiter: Na Maginocie ustaw jedną armię, Francuzi nie zaatakują.
Żeby przejść Benelux dwie armie piechoty i te 12 czołgów starczy (domyślam się że są to średnie czołgi). Na południu na Alpach jedną armie i tyle. Po zajęciu Paryża, Francja najczęściej kapituluje. Wtedy wejdziesz w Alpy i wybijesz resztki Aliantów walczących we Włoszech.
Po tym jak zabezpieczysz zajęte tereny weźmiesz się za
  • Odpowiedz
Żeby przejść Benelux dwie armie piechoty i te 12 czołgów starczy (domyślam się że są to średnie czołgi).


@TommoT1908: Niestety lekkie. W zapasie mam z 8k, produkcje następnych dopiero zacząłem i mam około 500, ale nie wystawiłem jeszcze dywizji.

Do garnizonowania wybrzeża nie wysłaj dobrych dywizji, wysyłaj tam to samo co tłumienia partyzantów.


@TommoT1908: Kawaleria? Obecnie nie mam partyzantów, bo wszystko w pełni zaanektowane.

Na Maginocie ustaw jedną armię, Francuzi
  • Odpowiedz
Niestety lekkie.


@Reiter: Pamiętaj na przyszłość, że Niemcy mają w drzewku focus który daje Ci buffa do researchu czołgów.
Na singlu zawsze używam go do medów, daje on możliwość researchu bez debuffów (wynikających z rozpoczęcia researchu przed czasem) pz III już w 1938.
Co do obstawiania wybrzeża to nawet śmieciowa kawaleria rozpiętości 10 da radę przeciw AI. Ustaw na rozkazie garnizonowania portów i wybrzeża tyle dywizji ile Ci pokazuje i git.
  • Odpowiedz
Co do obstawiania wybrzeża to nawet śmieciowa kawaleria rozpiętości 10 da radę przeciw AI. Ustaw na rozkazie garnizonowania portów i wybrzeża tyle dywizji ile Ci pokazuje i git.


@TommoT1908: portów ok, bo to mała ilość, ale z wybrzeżem rośnie masakrycznie, ale zastosuje to.

Pamiętaj na przyszłość, że Niemcy mają w drzewku focus który daje Ci buffa do researchu czołgów.

Na singlu zawsze używam go do medów, daje on możliwość researchu bez
  • Odpowiedz
portów ok, bo to mała ilość, ale z wybrzeżem rośnie masakrycznie, ale zastosuje to.


@Reiter: No dużo, ale jak AI USA zacznie Ci spammować lądowaniami gdzie popadnie to lepiej mieć obstawione wszystko, żeby później problemów uniknąc i nie bawić się w micro.
  • Odpowiedz