Wpis z mikrobloga

Przypominam, bo ... ten człowiek ma po prostu świętą rację. Dlatego dziś Polska jest krajem słabym gospodarczo, technologicznie, militarnie i politycznie.

"Więc staję się nienormalny, wypełniony do granic polskością, i tam, gdzie inni mówią człowiek, ja mówię Polak; gdzie inni mówią kultura, cywilizacja i pieniądz, ja krzyczę; Bóg, Honor i Ojczyzna (wszystko koniecznie dużą literą); kiedy inni budują, kochają się i umierają, my walczymy, powstajemy i giniemy." - Donald Tusk, zanim został politykiem

Nasi rodacy wolą krzyczeć na Niemców, Rosjan, Czechów, Słowaków, Ukraińców, na każdego, kto nie jest Polakiem.
Zamiast interesu, jest sentyment. Zamiast nauki, jest religia. Zamiast wojska, jest romantyzm. Zamiast polityki, jest kwik.
Wszystko okraszone byle jakością, igrzyskami dla ludu w postaci tańców z gwiazdami, paradokumentów, 500 plus i sowicie podlewane patriotycznym sosem. Jak to Polska wycierpiała, jak to ją zniszczyli, komuniści, naziści, krzyżacy, potop szwedzki.
Walczmy rodacy! Musimy znaleźć sobie wroga! Najwyżej później zrobimy powstanie.

#polska #bekazprawakow #bekaznarodowcow #bekazlewactwa #bekazkatoli
jvmaxxjv - Przypominam, bo ... ten człowiek ma po prostu świętą rację. Dlatego dziś P...

źródło: comment_XpWdUbuBf4jL79pyjIlVnyB8I0tZLpWX.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
Nasi rodacy wolą krzyczeć na Niemców, Rosjan, Czechów, Słowaków, Ukraińców, na każdego, kto nie jest Polakiem.

Zamiast interesu, jest sentyment. Zamiast nauki, jest religia. Zamiast wojska, jest romantyzm. Zamiast polityki, jest kwik.


@jvmaxxjv: Wyłamanie się z tych bogoojczyźnianych ram to najwspanialsza rzecz jaką może zrobić świadomy człowiek.
  • Odpowiedz
Zamiast interesu, jest sentyment


@jvmaxxjv: @Walther00: To jest ciekawy temat. Zwłaszcza jeżeli chodzi o nauczkę jaką wyciągamy z IIWŚ. Porzucili sentymenty i myśleli interesownie dowódcy NSZ. Gdy widzieli, że Niemcy przegrali wojnę, to doprowadzili do zawieszenia broni i korzystali z pomocy Niemców, by wycofywać się przez Sowietami. Podejście do PW może nas tylko uświadczyć w przekonaniu, że mieli rozum w głowie, a nie w sercu.

Kto ich dziś atakuje? Lewica.
  • Odpowiedz
@inozytol: Powstanie Warszawskie to już całkiem, zbiorowe samobójstwo. To nie była blokada informacyjna, wszyscy doskonale wiedzieli, że Stalin nie idzie im pomóc. Wcześniej zlikwidował np. AK w Wilnie. Część dowódców chciała zapobiec tej decyzji, ale zostali przekrzyczani przez "prawdziwych Polaków", "Bóg, Honor i Ojczyzna" :)
  • Odpowiedz
zęś


@jvmaxxjv: Dlatego z tym większym obrzydzeniem patrzę na to, że NSZ ma taką złą prasę w Polsce. Nie mówię nawet o lewicy, bo to sprawa oczywista. Jeżeli jednak sprawa dotyczy osób z bardzo szerokiego centrum, które pozują na pragmatyków, to boli mnie ich zakłamanie i głupota.
  • Odpowiedz
@inozytol: ja staram się nie patrzeć w przeszłość, wyłączam całkowicie okres między 45-89 z mojej świadomości, urodziłem się w 89 i nie chcę wiecznego #!$%@? o komunistach, opozycjonistach, żydach, nazistach - a nawet o krzyżakach, szwedach i moskalach. Tylko ten durny naród nie chce odpuścić i iść w przyszłość.

Najważniejsze jest odpalenie znicza pod jakimś pomnikiem i "patriotyczny marsz". Jak nie ma marszu, to siedzą przed TV i oglądają tą skopaną
  • Odpowiedz
ja staram się nie patrzeć w przeszłość,


@jvmaxxjv: To dość płytkie spojrzenie, bo z przeszłości możemy się wiele nauczyć. Zwłaszcza w naszej sytuacji, gdzie rozum zazwyczaj przegrywa z sercem. Oczywiście nie w znaczeniu "bić Niemca", ale chociażby najprostsze spojrzenie, że biedny nie ma przyjaciół, że należy lawirować i korzystać możliwie najwięcej i nie patrzeć się, czy kogoś się lubi, czy się go nie lubi, jeżeli współpraca, nawet chwilowa, da zysk.

nie
  • Odpowiedz