Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@?.

#javascript sam w sobie to jest gówno, ale React Native to jest #!$%@? szczyt.

Już pomijam typowo javascriptowe podejście że zrobisz literówkę albo nie zrobisz importa to #!$%@? błąd, ale w losowym #!$%@? miejscu i o losowej treści, już #!$%@? z tym. Ale chcę robić UI w tym #!$%@?. No to dobra, dokumentacja od komponentu View:

View powinien być użyty ze StyleSheet


i odnośnik do dokumentacji od Style, której całość wygląda tak:

no ogólnie nazwy i wartości stylów zazwyczaj odpowiadają CSSowi na webie, ale camel case zamiast kebab case. Tu masz dwa przykłady


To jest #!$%@? całość oficjalnej dokumentacji jak robić UI na tym #!$%@?. Ale nie, możesz dokopać się (bo odnośnika żadnego nie ma) do View Style Props Reference. Wykaz propertek dla styli. Ale również taki #!$%@?:
1. wykaz składa się z tysiąca propertek od border oraz jednej opacity. I to tyle, na #!$%@? komu wiedzieć jak ustawić np. szerokość widoku czy jak #!$%@? działa flex
2. nawet to co jest jest w gówniany sposób udokumentowane:

opacity - number
I to tyle. A #!$%@? jaki ma być zakres? 0-1, 0-100, 0-255, itd? #!$%@?, nie dowiesz się. Do tego każdy tutorial powiela te same trzy przykłady, żadnego opisu co dana rzecz robie bo "poeksperymentuj sobie" #!$%@? mać.

Wcześniej programowałem w Swifcie na iOS i używając tej #!$%@? abominacji czuję że mózg mi #!$%@? gnije.

React Native to jest ekwiwalent tego jakbyś tokarzowi zabrał tokarkę i dał pilnik. "No, tokarka niby fajna, ale tylko okrągłe rzeczy zrobisz. A pilnik wieloplatformowy, wyskrobiesz sobie wszystko. Idź poeksperymentuj"

React Native to jest krok do przodu dla Pajeetów którzy kleili stronki w Wordpresie po przeczytaniu jednego tutoriala. Dla normalnego programisty mobilnego, czy to od iOS czy Androida, to jest #!$%@? regres.

#programowanie #pracbaza
  • 26
  • Odpowiedz
@mag_zbc:

1. wykaz składa się z tysiąca propertek od border oraz jednej opacity. I to tyle, na #!$%@? komu wiedzieć jak ustawić ...np. szerokość widoku czy jak #!$%@? działa flex

2. nawet to co jest jest w gówniany sposób udokumentowane:

opacity - number

I to tyle. A #!$%@? jaki ma być zakres? 0-1, 0-100, 0-255, itd? #!$%@?, nie dowiesz się. Do tego każdy tutorial powiela te >same trzy przykłady, żadnego opisu
  • Odpowiedz
@mag_zbc: Ciekawe, lata temu po styku z Cordovą doszliśmy z kumplami do wniosku, że byl to ekwiwalent sytuacji, w której ktoś każe Ci wykopać rów i daje do tego celu naprawdę wypasioną parasolkę. Niby się da, niby wypasiona, ale #!$%@? nie do końca ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ewidentnie JS-owa multiplatforma musi mieć wiele cech wspólnych, niezależnie od lat
  • Odpowiedz
@Czesiowcy: QT, Cordova, NativeScript, Xamarin, React Native - to jest wszystko jeden #!$%@?. React zdechnie jak wszystkie podobne wynalazki przed nim, bo powiela wszystkie wady które zabiły poprzednie, oraz ma tę samą jedyną zaletę - cross-platformowość.
  • Odpowiedz
QT, Cordova, NativeScript, Xamarin, React Native - to jest wszystko jeden #!$%@?. React zdechnie jak wszystkie podobne


Mieszasz Reacta z React Native. Ty masz w ogóle jakieś pojęcie o frontendzie? Czy ktoś od was z roboty #!$%@?ł do innej i wylosowałeś najkrótszą zapałkę i teraz musisz robić za niego?

Bo jeżeli ktoś:
- nie zna frontendowego ekosystemu (a zakładam, że nie znasz, bo nie wiesz co to flex)
- nie lubi
  • Odpowiedz
@mag_zbc: Przez background .NETowy jestem w stanie spojrzeć przychylniejszym okiem na Xamarina, ale rozumiem problemy z nim i słyszalem już o całej kolekcji problemów, które mogą się pojawić, jeśli go zastosujesz (mój ulubiony to potencjalne problemy przez dwa garbage collectory na Androidzie). Przy czym zaczynam dochodzić do wniosku, że wybór rozwiązania multiplatformowego najczęściej sprawdza się do "ok, mamy wielu .NETowców/JSowców, to róbmy w .NET/JSie wszystko". A mobilka to jednak trochę inne
  • Odpowiedz
wylosowałeś najkrótszą zapałkę


@wotan91: no coś w tym rodzaju ( ͡° ͜ʖ ͡°)

- nie zna frontendowego ekosystemu (a zakładam, że nie znasz, bo nie wiesz co to flex)

- nie lubi frontendowego ekosystemu i JSa (pierwsze dwa zdania Twojej wypowiedzi)


@wotan91: oba.

Ja rozumiem że wszystko ma swoje zastosowanie, ale przejście na JavaScript i React Native mając doświadczenie wyłącznie z normalnymi językami programowania sprawia że
  • Odpowiedz
@mag_zbc: tu można napisać tylko: xD

Miej pretensje że w docsie nie ma opisanych trywialnych rzeczy wykraczających poza to, czego faktycznie dotyczy docsa. Naprawdę uważasz że opacity powinno mieć opis z jakiego zakresu przyjmuje dane? xD nie jest dla Ciebie logiczne że opacity może być tylko 0-1 bo albo coś ma nie być lub być widoczne i że możesz dać wartości pośrednie żeby uzyskać tylko 50% przezroczystości? xD
  • Odpowiedz
@mag_zbc: obczaj flutter - sam próbowałem kiedyś react native, nie byłem w stanie tego używac. We flutter bardzo łatwo/przewidywalnie to działa wszystko, totalnie inny poziom.
  • Odpowiedz
@mag_zbc: no na pewnie nie w tej dokumentacji xD Co ma ReactNative do opcji z CSSa? xD Naprawdę przerasta Cię wpisanie w Google: "css opacity" i kliknięcie linku do dokumentacji od mozili? https://developer.mozilla.org/pl/docs/Web/CSS/opacity

Wartość obliczona: ustalona liczba (w zakresie [0.0, 1.0])
Tyle Ci wystarczy czy mają Ci wypisać wszystkie możliwe wartości od 0.0 do 1.0 żebyś zrozumiał? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
nie jest dla Ciebie logiczne że opacity może być tylko 0-1 bo albo coś ma nie być lub być widoczne i że możesz dać wartości pośrednie żeby uzyskać tylko 50% przezroczystości?


@Rst00: równie dobrze mogło być 0-100% (jak w rzeczach typu 'width')
  • Odpowiedz
@ldefix: mogłoby być ale jak ktoś zna CSSa (a powinien biorąc się za coś poziom wyżej) to takich dylematów nie powinien mieć a jak już, to można to zweryfikować dosłownie w 20 sek w Google'u.
  • Odpowiedz
@ldefix: @Rst00: przecież w css to opacity przyjmuje zarówno wartości 0-1 jak i wartości procentowe. Co by tam ktoś nie próbował wpisać to jest to wyjątkowo intuicyjne.
  • Odpowiedz
@Veni: tyle lat siedzę we froncie i zawsze używałem 0-1 bo jest to po prostu wygodniejsze i nawet nie wiedziałem że można ustawiać procentowo ( ͡° ͜ʖ ͡°) to tym bardziej tylko świadczy o nieporadności OPa
  • Odpowiedz
@mag_zbc: Zacznij od nauki HTML, bo semantyka jest też ważna, później CSS, JS a na końcu React. Wbrew pozorom CSS może sprawiać trochę problemów. Teraz nie masz problemu z Reactem tylko CSS. Równie dobrze można władować całą dokumentację JS do Reacta, tylko po co?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
sam nir używam reacta czy rn ale kurla no ta dokumentacja #!$%@?, nie ma gita, no kurla też nie wytlumaczyli aws jak postawić ec2. #!$%@? react xD @Przegrywek123:

Typ widocznie ma problem, że w dokumentacji ciężarówki nie ma nic o tym jak wydoic krowę xD

Ciekawi mnie jego reakcja jak dojdzie do jakiś async/await i będzie chciał w pętli robić je równolegle skoro z css jest problem xD

I pokazuje błąd
  • Odpowiedz