Wpis z mikrobloga

W dniu 27 stycznia 1945 r. żołnierze 60. armii Pierwszego Frontu Ukraińskiego otworzyli bramy KL Auschwitz. Więźniowie witali żołnierzy radzieckich jako autentycznych wyzwolicieli. Paradoks historii sprawił, że żołnierze będący formalnie przedstawicielami totalitaryzmu stalinowskiego, przynieśli wolność więźniom totalitaryzmu hitlerowskiego

#historia #pokolorowane #rekonstrukcjakolorem #iiwojnaswiatowa #brusilow12
Pobierz brusilow12 - W dniu 27 stycznia 1945 r. żołnierze 60. armii Pierwszego Frontu Ukraińs...
źródło: comment_2XTW4z2fUjN7ZLwyfXPjJU9yXhIpky0c.jpg
  • 9
wymienione przez Ciebie metody rzecz jasna były Niemcom obce


@Magnolia-Fan: oczywiście, że nie były im obce (choć mróz w Europie Środkowej nijak się miał do mrozu na Syberii), ale czy rzeczywiście coś zmienia brak komór gazowych w łagrach?
@barystoteles: ale ja pisałem o sytuacji w Polsce w roku 1945, ogólnie to w okrucieństwach oba systemy grały w tej samej lidze, ale w tym konkretnym przypadku wejście sowietów oznaczało realne zmiany na korzyść dla większości społeczeństwa polskiego
ale w tym konkretnym przypadku wejście sowietów oznaczało realne zmiany na korzyść dla większości społeczeństwa polskiego


@Magnolia-Fan: pozwolę się częściowo nie zgodzić. GG była piekłem, ale trochę na własne życzenie władz politycznego podziemia. Gdybyśmy dogadali się z nazistami to była duża szansa na uniknięcie masowych łapanek, rozstrzeliwań, itd.