Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się co by było jakby w Polsce ogłosili, że trzeba zamknąć jakieś miasto bz powodu epidemii np. Łódź, czy Wrocław. Jakby był by ból dupy wszystkich januszy i obrońców demokracji. Podejście typu "przecież nic mi nie jest, co oni pierd#lą? Ja zarażam?". Przykładem mogą być Ci nasi studenci co uciekli z Chin.
Do tego należy dołożyć nasze władze :).
W Chinach pięknie, trzecia odciąć miasto, nie ma protestów, przyjechali i zasypali drogi ziemią i postawili wojsko. Ludność siedzi w domach i czeka. Brawo.
#chiny #coronavirus #wirus #2019ncov
  • 38
  • Odpowiedz
@KapitanSoS Nie żeby media podawały, że przed ogłoszeniem kwarantanny z 11 mln Wuhan wyjechało 5 mln ludzi XD Uciekli Ci co mogli i mieli na to hajs, a jak ktoś nie ma środków finansowych lub rodziny poza Wuhan to został pewnie
  • Odpowiedz
@KapitanSoS: Well. Mieszkam w Krakowie - wstępnie mam przygotowane dwa plany. W mieszkaniu mam odwód konserw, wody i suchego jedzenia na około miesiąc gdyby nie dało się ucieć, a jeśli w miarę wcześnie uda się zorientować, to w aucie mam niezbędne wyposażenie + jedzenie na parę dni + pełny bak (100 litrów diesla).

Obecnie traktuję to jako bardzo nieprawdopodobny scenariusz, ale absolutnie nic nie szkodzi być przygotowanym. Konserwy i ryż i
  • Odpowiedz
@KapitanSoS: Wyobrażam sobie
Polacy z zamkniętego miasta: znowu komuniści spiskują, trzeba kombinować podkop i przebranie się za brodatą pielęgniarkę
Polacy z reszty kraju: czemu jeszcze nie zrobiono fosy i zapory ogniowej?!
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@KapitanSoS: moj znajomy wrocil z Chin (obszaru nie zamknietego) przed weekendem po czym poszedl na impreze na Smolna w Wawie po czym pojechal do Krakowa. W Chinach bylo z nim pare osob, ktore zrobily dokladnie to samo... Na pytanie czy go czasem nie #!$%@? stwierdzil, ze ma to w dupie bo czuje sie dobrze. Owy znajomy jest doktorem i wyklada na pewnej uczelni ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@eLL_Koza: Nie zaraziło całych Chin, więc jeśli nie był w tamtej zapowietrzonej prowincji, to ryzyko jest nikłe. Wuhan leży 1000 km od Pekinu. To tak jakby obawiać się ludzi z Polski bo w Moskwie jest epidemia.
  • Odpowiedz