Wpis z mikrobloga

#chwalesie ułożyłem #puzzle 9000 elementów o wymiarach 220 x 120. Przedstawiają Ogród Rozkoszy Ziemskich Hieronima Boscha.
Czas układania ok 5 miesięcy. Całość zakonserwowana po powierzchni puzzli klejem do decoupage i podklejona do płyty mdf 3mm klejem do drewna.
Oprawione w ramę zrobioną na zamówienie i powieszone na regipsowej ścianie.
Łączny koszt całego projektu (puzzli, ramy, klejów, płyt mdf. ) to ok 1000 zł.

#malarstwo
lone_sloane - #chwalesie ułożyłem #puzzle 9000 elementów o wymiarach 220 x 120. Przed...

źródło: comment_eYxs2IanHMnXnfXJybJq8XEVgxIyx9nE.jpg

Pobierz
  • 45
  • Odpowiedz
  • 38
@lone_sloane: na czym ukladles te puzzle? Jakis specjalny stół, pokoj?

Ponieważ nie ma takiego dużego stołu, a układanie na podłodze jest strasznie niewygodne musiałem zrobić swój własny blat. Zamówiłem płytę mdf grubości 18mm i w rozmiarze puzzli i to położyłem na biurku. (tak żeby być precyzyjnym to płyta miała rozmiar puzzli podany na opakowaniu plus 0,5 cm z każdej strony, bo przy dużych puzzlach zwykle o tyle są zaniżony te
lonesloane - > @lonesloane: na czym ukladles te puzzle? Jakis specjalny stół, pokoj?
...

źródło: comment_w9Le8wohWe25EvB9CDff30cCNwaprSPA.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
@lone_sloane: czym obiles te płytę i skąd ja zamawiałeś?

Jak pisałem, nakleiłem już ułożone puzzle na płytę mdf grubości 3 mm. I takie coś po prostu włożyłem w ramę i zabezpieczyłem z tyłu gwozdziami, żeby się wszystko razem trzymało. Rama jak coś przyszła w całości, wiec po prostu wsadziłem te płytę od tyłu w te ramę, zero filozofii.
Nie pamiętam już gdzie zamawiałem te płyty, chyba w Obi, bo tam
  • Odpowiedz
  • 4
@lone_sloane piękne, a powiedz, te 9k puzzli przychodzi wszystkie w jednym pudle/worku? Czy może podzielone one są na mniejsze woreczki z określonymi rejonami obrazu?


Są zapakowane w 2 worki ale są wymieszane, więc żadnego ułatwienia nie było. Przy większych rozmiarach, np 18k wtedy te obrazy są podzielone na sekcje. Ale na takie już nie mam miejsca ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz