Wpis z mikrobloga

Pytania do osób z tagu #keto. Robiłem dwa tygodnie postu dr Dąbrowskiej, ale dla mnie to za ostra jazda. Plus jest taki, że po tym dieta keto wygląda jak El Dorado ( ͡° ͜ʖ ͡°) Interesuje mnie czy ktoś przechodził z jednej diety na drugą i jak to robił przez pierwsze dni? Czy możliwe jest spożycie dużych ilości warzyw z tluszczami jako długoterminowa dieta?
I generalnie gdzie zdobyć wartościowe informacje na temat diety keto, bo pewnie jest dużo tego w necie, a wolę zapytać zanim namieszam sobie w głowie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#dietadabrowskiej #gotujzwykopem
  • 18
  • Odpowiedz
@fimino: Jeśli wyobrażasz sobie keto jako spożywanie dużej ilości warzyw i tłuszczu to jesteś w błędzie. Warzywa w tej diecie są jedynie dodatkiem z racji tego że zawierają spore ilości węglowodanów. Z pewnością nie spełnią funkcji niskokalorycznego zapychacza. Jak chcesz schudnąć to zrób adaptację a potem redukuj deficytem. Tu masz przykładowy kalkulator.
  • Odpowiedz
@eiaculatiopraecox: żeby schudnąć a przynajmniej nie przytyć po Dąbrowskiej. Nie wszystkie warzywa zawierają chyba duże ilości węglowodanów. Chciałbym połączyć pierwszy etap wyjścia z diety Dąbrowskiej wg nowego protokołu z dietą keto. Wg. nowego protokołu wyjścia w pierwszym etapie są dopuszczalne warzywa zielone liściaste, krzyżowe, kapustne, kiszone, kiełki; tłuszcze i oleje: kokosowy, lniany, z wiesiołka, ogórecznika i ostropestu, oliwa z oliwek, awokado, mleko kokosowe, domowy jogurt kokosowy; mleko i śmietanka kokosowa
  • Odpowiedz
@chixi: czy to można przez jakiś czas stosować jako dietę do schudnięcia parę kilo (deficytem kalorii), a po miesiącu, dwóch dobić do zapotrzebowania codziennego i tak jeść na co dzień?
  • Odpowiedz
@chixi: od 4 lat? Gratulacje wytrwałości. Czy jak się skusisz na coś z cukrem to ketoza nie jest przerywana? I jaka jest przewaga diety keto nad lowcarb, że ją wybrałaś?
  • Odpowiedz
@fimino jasne, wywala ale ja jestem dosyć aktywna więc jem 50g W na lajcie bez przerywania.
Zależy, klinicznie ketoza jest bezkonkurencyjna w chociażby neurologicznych problemach, mi ogarnęła namieszane hormony. Lowcarb jest łatwiejszy do utrzymania :)
  • Odpowiedz
@chixi: masz jakiś sprawdzony jadłospis z prostymi przepisami dla początkującego, żebym miał co jeść zanim w kilka dni ogarnę temat? ( ͡° ͜ʖ ͡°) zapał na dietę mam, ale ostatnio parę rzeczy musiałem się uczyć na szybko i mam powoli dosyć tego, że żeby czegoś spróbować trzeba zostać półspecjalistą w danym zakresie, zamiast znaleźć jakieś proste schematy na początek mające zachęcić do zagłębienia tematu.
  • Odpowiedz
@fimino: Może klasycznie zacznij jeść dania z jaj i mięsa. Do syta by organizm w miarę bezboleśnie przestawił się na pozyskiwanie energii z tłuszczów. Tak jak zalecają nie przekraczaj 20g Ww i będzie dobrze. Obcinać będziesz jak się zaadaptujesz.
  • Odpowiedz
@eiaculatiopraecox: bardzo lubię jajka :-) jeszcze bardziej lubię banany, ale będę musiał je dużo bardziej ograniczyć. I tak lepiej niż w ogóle jak u Dąbrowskiej.
Bardzo dziękuję za cenne rady.
  • Odpowiedz