Wpis z mikrobloga

#architektura #komputery #autocad #informatyka

Hej potrzebuję pomocy z programem Archicad. Przy renderowaniu wizualizacji nagle po kilku godzinach całość się zatrzymuje i nie ma progresu dalej. Wizualizacja utyka na 60-70 procentach i nie mam sposobu żeby to pchnąć dalej.

Bardzo was proszę o pomoc jeśli ktos wie jak można to zrobić.

Sprzęt to
Dell 5577
i7 6600
gtx 1050
24gb Ram ddr4
  • 14
@dobrzecisiewydaje: w obu przypadkach wywala się jak mniej więcej 3/4 jest gotowe. Ogólnie ten program to jakieś nieporozumienie ale na studiach od narzeczonej wymagają żeby projekt był zrobiony właśnie w tym programie i koniec.

Zaktualizowalem biblioteki archicada, może coś to pomoże.
@Dungor: a nie może zrobić projektu w Archicadzie i przerzucić do Artlantisa na rendery? Ja tak robiłam przy obronie.
Poza tym masz ustawioną bardzo wysoką rozdzielczość i możliwe, ze procesor nie wyrabia, przegrzewa się i przerywa prace. Archicad ci nigdy nie pokaże, ze coś jest nie tak, tylko właśnie przestaje dalej renderować.

Ja przy i7 7700 rzadko kiedy porywam się powyżej FullHD, a rendery do plakatu na obronę robiłam właśnie w
@Dungor: to super, jakby co to jeszcze pisz :) jak tu wejdziesz w ustawienia szczegółowe to pokaże ci z lewej strony tego okienka rozwijane menu i tam będzie menu globalne oświetlenie - metoda wstepna i dodatkowa. Obie wybierz jako Cache promieniowania - to jest opcja dla słabszych konfiguracji sprzętowych, mniej obciąża procesor.