Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Gdzie mogę zgłosić swoją sugestię odnośnie poprawy działania sygnalizacji świetlnej przy przejeździe rowerowym na Rondzie Czyżyńskim ? Przy przejeździe na pierwszym planie bardzo długo trzeba czekać na zielone światło, podczas gdy samochody mają czerwone i strzałkę. Zazwyczaj w takich sytuacjach pieszy bądź rowerzysta ma zielone #rowerowykrakow #krakow #nowahuta #czyzyny
Pobierz DerMirker - Gdzie mogę zgłosić swoją sugestię odnośnie poprawy działania sygnalizacji...
źródło: comment_4NwlTL12trji2pGe5boku60PHckXnNjh.jpg
  • 19
@DerMirker: Odpowiedź od urzędasów jest taka, że to dla bezpieczeństwa rowerzystów. Bo kierowcy nie zatrzymują się na strzałce i dochodziło do wypadków. A strzałka musi być bo przecież korki, drożność i przejezdność.
@bad_cyclist: @DerMirker: To jest jedno z niewielu miejsc w Krakowie, gdzie jest naprawdę świetna widoczność, więc nie ma sensu unikać sytuacji kiedy jest strzałka i zielone dla rowerów.

A strzałka musi być bo przecież korki, drożność i przejezdność.


To miejsce już teraz się totalnie korkuje, bo jest przecięciem dwóch arterii komunikacyjnych, a na dodatek wyjazdem z centrum handlowego M1. Skasowanie strzałki byłoby bardzo szkodliwe.
@DerMirker: polecam korzystanie ze strony krakow.pl. Masz tam po prawej stronie pod pogodą baner: zgłoś problem. Opisujesz go, a potem ktoś z urzędu miasta przekazuje to do odpowiedniej jednostki zajmującej się tematem. Zgłaszałem już tak źle oznakowane przejście dla pieszych, ścieżkę rowerową czy grafiti do zamalowania. Wszystkie rzeczy zostały poprawione, a ja dostałem na maila pismo z taką informacją.
@MrProfeska: @kozabonzo: @GaiusBaltar: @Cymerek: @szpila68i: idąc za radą MrProfeska napisałem wiadomość poprzez stronę krakow.pl. Ciekawe, czy to coś da ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dobry wieczór,

zauważyłem, że jeden z przejazdów rowerowych na Rondzie Czyżyńskim ma nieoptymalnie ustawiony czas zielonego światła dla rowerzysty. Gdy samochody mają włączoną zieloną strzałkę warunkującą skręt oraz czerwone światło na sygnalizacji głównej, na ścieżce dla rowerów pali się ciągle
@DerMirker: Trzymam kciuki, boję się jednak, że odpowiedź będzie (przykryta odpowiednimi przepisami i troską o bezpieczeństwo rowerzystów i pieszych) w stylu "Bo przecież rowerzyści nie zachowują ostrożności wjeżdżając na zielonym na skrzyżowanie. Trzeba ich zatrzymać bo stwarzają niebezpieczeństwo dla ważniejszych samochodów".
@DerMirker: Sam zgłaszałem tak wniosek o poprawę na skrzyżowaniu Alei i ul. Nad Strugą. Ciekawie, bo odpowiedzieli i to nawet z sensem. Napisali, że mało mogą zrobić ale jednak chyba poprawili bo w końcu da się skręcić w lewo.