Wpis z mikrobloga

Tak sobie czytam o tym nowym wirusie i zaciekawiło mnie jaka jest skala takiej grypy.
Ze strony http://wwwold.pzh.gov.pl/oldpage/epimeld/grypa/index.htm

- W okresie od 1 do 22 stycznia 2020 r. zarejestrowano w Polsce ogółem 127.696 zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę. - Średnia dzienna zapadalność wynosiła 47,5 na 100 tys. ludności. - Odnotowano 2 zgony z powodu grypy. -

Nie spodziewałem się że aż tyle o_O
#ciekawostki #wirus #chiny
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Cybher1: Tak, to prawda, ale po pierwsze, 127000 w ciągu 2 tygodni? Nie myślałem wcześniej o jakiejś konkretnej liczbie, ale wydaje się dużo. No a po drugie, na co dzień nie myśli się w ogóle o tym, że ktoś może umrzeć na grypę, więc i te 2 osoby to dużo
  • Odpowiedz
@mirekxc: ludzie często chorują na grypę, ja to tak raz na rok lub 2 lata, więc te liczby mnie nie dziwią, są nawet dosyć małe, biorąc pod uwagę, że w Polsce żyje ok. 40 mln ludzi. Ludzie umierają codziennie, w wypadkach samochodowych ginie kilkanaście osób dziennie, więc te 2 osoby to prawie nic, szczególnie, że tak jak mówiłem pewnie to były starsze osoby, u ktorych występują powikłania podczas grypy, na
  • Odpowiedz
ludzie często chorują na grypę, ja to tak raz na rok lub 2 lata


@Cybher1: Widzisz ja nawet nie pamiętam kiedy byłem ostatnio chory, 3-4 lata temu?, a teraz wszyscy w koło coś złapali i nawet uważając mi się nie udało obronić, a po 3-4 dniach choroby jak już nie miałem temperatury i najwyraźniej organizm był mocno osłabiony przeszło na dolne drogi oddechowe.
  • Odpowiedz