Wpis z mikrobloga

Hej, będę pierwszy raz rezerwował nocleg przez #booking, mogę liczyć na jakąś zniżkę, czy zostaje jedynie cashback?
Możecie polecić coś sprawdzonego w #lwow na studencką kieszeń? Wiem, że są oceny i komentarze na booking, ale może ktoś podpowie coś z własnego doświadczenia?
Planuję tam być przez 3 dni (2 noce) w lutym.

#podrozujzwykopem
  • 26
@bizesowyjanusz

Jeśli chodzi o miejsca do zobaczenia, to mam mniej więcej już coś wybrane, m.in. szybkie zobaczenie katedr i kościołów w pobliżu rynku, spacer po samym rynku, do tego pomnik Mickiewicza, opera, ratusz, wysoki zamek, cmentarz orląt lwowskich, zastanawiam się nad Arsenałem - tym muzeum z bronią, albo więzieniem przy Łąckiego.
We Lwowie będziemy od soboty o 16:00 do poniedziałku do 13:00, także niedziela będzie najbardziej intensywnym dniem zwiedzania. W połowie lutego
@PanDanda: Jeśli chodzi o miejsca do zobaczenia to jeżeli byłeś w Polsce w podobnym miejscu to odpuść Arsenał (strasznie tam biednie).
Pomnik Mickiewicza, opera, ratusz (jak bedzie dobra widocznosc fajnie popatrzec na Lwów z góry) całość w odległości 5 minut od siebie (możesz jeszcze wskoczyć na 5 minut do podwórza włoskiego, czy zobaczyć kaplicy Boimów - oba też przy rynku).
Więzienie przy Łąckiego mnie zachwyciło swoją surowością, lecz ja lubie takie
@bizesowyjanusz

Jeśli chodzi o cmentarz, to gdzie jest oficjalnie wejście? Od ul. Miecznikowej?
Na google Maps widzę, że jest jakaś ścieżka od ul. Wachianyna, od której byłoby bliżej do cmentarza orląt, a jakaś boczna brama jest też od ul. Banacha, to pewnie ta, o ktorej mówisz.

Z tym podwórkiem włoskim to prawda, że jest tam restauracja i pobierają opłatę za wejście?
Gdzieś czytałem, że wieczorem można wejść sobie normalnie.
@PanDanda: głowne wejscie jest od Miecznikowej. Niestety za cholere nie moge sobie przypomniec gdzie wyszedzi się tą furtką. Spojrzałem na mape google i wychodzi mi że na Banacha, ale furtka wygladała inaczej niż na googlu. Wiec lepiej abym nie wprowadzał Cie w bład.
Co do podwórza to jest opłata za wejscie pomimo że jest tam restauracja - ale jakies grosze (5 hrywn?) nie pamietam ile, ale skoro nie pamietam to były
@bizesowyjanusz

Dzięki za rzeczowe informacje, wiem, że nie niektóre pytania mogą być banalne, ale to mój pierwszy wyjazd i chcę po prostu wiedziec jak najwięcej.

Jeszcze takie jedno pytanie:
Twoim zdaniem to dobry kurs wymiany waluty?
(kolumna 2 to kupno, a ostania oznacza sprzedaż).
We Lwowie będzie dużo lepszy?
Mialem plan, żeby przed wyjazdem zamienic PLN na 200 UAH, żeby wystarczyło na kartę SIM i opłacenie ubera do centrum, a resztę bym
Pobierz PanDanda - @bizesowyjanusz

Dzięki za rzeczowe informacje, wiem, że nie niektóre pyta...
źródło: comment_rIqkzpQma8WHYRzWxssnHuoBhWeeNzq4.jpg
gdy przyjechałem w sobotę w kantorach w Lwowie kurs sprzedaży pln wynosił 1pln/5,85 hrywny, a w czwartek już 1/6,30 hrywny czyli około 15,9 za 100 hrywien. Czyli Twoj kurs jest korzystny. Przy okazji najlepszy kurs W OKOLICACH RYNKU był (zreszta jak zawsze) w kantorze obok katedry ormianskiej. Daleko od rynku widziałęm po 1/6,35 a w tym czasie w rynku 1/6,2