Wpis z mikrobloga

Hej, będę pierwszy raz rezerwował nocleg przez #booking, mogę liczyć na jakąś zniżkę, czy zostaje jedynie cashback?
Możecie polecić coś sprawdzonego w #lwow na studencką kieszeń? Wiem, że są oceny i komentarze na booking, ale może ktoś podpowie coś z własnego doświadczenia?
Planuję tam być przez 3 dni (2 noce) w lutym.

#podrozujzwykopem
  • 26
@PanDanda: żaden problem :P
Ja miałem podobnie, po prostu dorzuciłem więcej "osób"... rozbicie dodatkowego miejsca w danej opcji nieznacznie podniosło cenę podzieloną na wszystkich uczestników :)
W Panorami brałem 6 na 4, a w Dream 8 na 6 :P
  • 0
@ptasiek2

A tak przy okazji:
Ile PLN na dzień wziąć, żeby sobie niczego nie żałować? Czytałem blogi, strony poświęcone Ukrainie i pisali 1000 UAH to plus minus 160zl i tyle wystarczy, ale czy na pewno?
@PanDanda: ciężko powiedzieć, człowiek różnie wydaje. Na tygodniowy pobyt przeznaczałem 1000 zł (w tym przejazdy Poznań-Lwów-Poznań, ubezpieczenie na cały okres wyjazdu, zakwaterowanie, karta Kyivstar z internetem, przewalenie siana na miejscu bez oglądania każdej hrywny z dwóch stron). Ostatecznie zostawało mi jakieś 400-500 zł do wydania na miejscu po uwzględnieniu kosztów wyjazdu. Aczkolwiek całej kwoty nie brałem bo dużo płaciłem kartą (Revolut here).

EDIT:
Na pewno musisz uwzględnić wyższe ceny w stosunku
  • 0
@ptasiek2

Dzięki Mireczku, ja mam Revoluta, ale bez fizycznej karty, więc skorzystam z kantora w mieście. Tak czytam i czytam, bo będzie to mój pierwszy wyjazd za granicę i w sumie trochę już się pewniej czuję, ale zawsze coś wyskoczy na pewno.
Jest na co uważac we Lwowie, spotkały się jakieś nieprzyjemności? Wieczorem w nocy nie ma jakiejś patologii w centrum?
@PanDanda: jaka kase planujesz wydac na te 3 dni za nocleg dla wszystkich osób?
dzis wlasnie wrocilem ze Lwowa i strasznie tam podrozało wszystko, jest nadal taniej niż w polsce, ale juz nie tanio. Piwo w rynku to nawet i 75 hrywn, a wczoraj wymienialem 1pln/6,30
  • 0
@bizesowyjanusz

Szczerze to nie mam pojęcia, mamy kryterium, żeby nocleg byl jak najbliżej rynku oraz oosbny pokój bez obcych ludzi, ustawimy sortowanie od najtańszych i na podstawie ocen, komentarzy wybierzemy coś taniego. Wykorzystując wspominane wyżej rozwiązanie wychodzi mniej niż 150zl za 2 noce na osobę.
Do tego planujemy wstępnie mieć 200zl na dzień na jedzenie, itp.

Jedziemy pociągiem z Przemyśla.
  • 0
@bizesowyjanusz

Do Baczewskiego podobno długie kolejki, to prawda? Polecasz z własnego doświadczenia jakieś ciekawe miejsca z dobrym jedzeniem?

Z racji tego, że to pierwszy wyjazd, przywiozę przy okazji podróży sporo rzeczy z Ukrainy (alkohol, słodycze), polecasz coś jeszcze? Gdzie można kupić ciekawe pamiątki?
W weekend kolejki do Baczewskiego spore (szczególnie w ciepłym sezonie). We wtorek o 9.00 wszedłem z marszu.
Co do jedzenia zależy na co sie nastawiasz na jedzenie czy atrakcje wkoło kulinarne...
Knajpa w Arsenala z żeberkami 2 razy było super raz dostałem niedopieczone żeberka. Generalnie NIE polecam knajp grupy Fest, jako miejsc do jedzenia (poza Baczewskim i Zeberkami w arsenale), lecz jako atrakcje turystyczną lub miejsce do wypicia piwa.
Dobre placki jadłem
  • 0
@ptasiek2

Mam jeszcze jedno pytanie, na booking jest napisane, że pościel/ręczniki za dodatkową opłatą. Chodzi mi o dream hostel, jak tam jest naprawdę? Ile doliczają dodatkowo oprócz tej kwoty na booking