Wpis z mikrobloga

Lubię po godzinach grać w różne sandboxy i ostatnio odkryłem survivalowy sanbox #thelongdark.
W grze istnieje tryb fabularny, ale olałem go i od razu rzuciłem się na Tryb Przetrwania (Survival Mode, taki sandobx z mechaniką permadeath: giniemy, to gra usuwa nasz zapis gry. Celem jest po prostu jak najdłużej przeżyć).
Dawno żadna gra nie budziła u mnie tyle emocji i strachu przed dalszym graniem. Naszła mnie ochota, by spisywać krótki dziennik :D podczas ostatniej rozgrywki zabawne było, że znalazłem 5 par butów, ale tylko jedną parę spodni, która została szybko zniszczona po ataku wilka. Parę dni później znalazłem kalesony... które znowu przez moją nieuwagę zostały podarte w kolejnym starciu z wilkiem. I tak przez ponad pół gry chodziłem po mrozie w bokserkach i płaszczu ze skóry wilka. ʕʔ Później w końcu wystrugałem sobie łuk, zapolowałem na jelenie i zrobiłem spodnie z ich skóry.

Zainspirowany kronikami Gothica (pamięta ktoś jeszcze te wpisy?) i filmem dziennik quaza o The Long Dakr postanowiłem spisywać następną przygodę pod #thelongdarkkroniki.
Ostatnio grałem na poziomie Voyageur (w polskiej wersji: Traper, drugi poziom trudności) i przetrwałem 28 dni. Wiele razy było naprawdę blisko śmierci, ale jakoś zawsze o włos udało się przeżyć. Aż pewnego dnia zagapiłem się w śnieżycy i zaskoczyła mnie wataha wilków (ʘʘ)
Tym razem podkręcam poziom trudności do Stalker(w polskiej wersji: Prześladowca, trzeci poziom trudności) i zaczynam od nowa. Czyli będzie to dziennik osoby, która jest stosunkowo świeża w grze i jeszcze nie odkryła wszystkich mechanik (nie mówiąc o zwiedzeniu wszystkich regionów: odkryłem tylko paręnaście procent mapy).

By było ciekawiej chciałbym połączyć nową przygodę z nietypowym #rozdajo.
Zapraszam do zgadywania, którego dnia moja nowa postać zginie. ( ͡ ͜ʖ ͡)

Każdy może obstawić dokładnie 1 dzień. Np. dzień 10.
Jeśli ktoś przed Tobą napisał komentarz z danym dniem, to musisz wybrać inny dzień.
Osoba, która trafi dzień śmierci mojej postaci otrzyma samodzielnie grywalny dodatek mojej autorskiej karcianki IT Startup: IT Startup - Brudne Przetargi (newsy związane z karcianką tagowane są na mirko pod #karciankait, bo pomysł powstał zanim gra miała oficjalną nazwę :D)

Zapraszam do śledzenia lub czarnolistowania pod #thelongdarkkroniki

#gry #survival
Pobierz JavaDevMatt - Lubię po godzinach grać w różne sandboxy i ostatnio odkryłem survivalow...
źródło: comment_JoJ5sUWZPQzzE22xRoSfK1cAGO3YDFuV.jpg
  • 59