Wpis z mikrobloga

Czemu ludzie nie potrafią uszanować decyzji o tym, że ktoś nie chce mieć dzieci (a w sumie nawet nie moze ich mieć).

"no weź Dorotka, to samo szczęscie"

"zmienisz zdanie jak urodzisz" (tutaj mam wtf zawsze)

"to jest najlepsza rzecz na swiecie, sama sie przekonasz"

"dziecko to nie problem" (no pewnie z małym dzieckiem moge wyjśc na całonocne granie w planszówki, albo wsiąść w auto i za kilka godzin byc w totalnie innym miejscu nie przejmując się niczym)

"takie bobo to sama przyjemność darmowa siłownia"

Ludzie próbują na siłę kogoś uszczęśliwić. Obcy ludzie a także najbliżsi, którzy przy każdej możliwej rozmowie mówią, że już pora na dzieci. Im więcej tego słyszę tym bardziej nie chce dziecka. Czasem wygląda to jak częstowanie anyżowymi żelkami. "hehe no masz spróbuj ja je bardzo lubię i wszyscy je lubią i jak je zjesz będzie lepiej.

Jestem szczęsliwa a oni próbują mnie uszczęsliwić na siłę swoimi przekonaniami. Szczególnie jak patrzę na te szczęsliwe matki co ze łzami w oczach odmawiaja wyjścia na kręgle czy do kina bo bombelek. Ci sami ludzie, ktorzy musza siedziec z bachorem w domu w sobotni weekend. Może gdyby mnie było stać na nianie 24h/dobę to myślalabym inaczej, i może wtedy podjełabym się w cholerę drogich terapii aby nie być bezplodną.

#rozowepaski
Pobierz dorotka-wu - Czemu ludzie nie potrafią uszanować decyzji o tym, że ktoś nie chce mieć...
źródło: comment_ZZJkVqDogbq7QsjWyF9QzpAKhqRdUsTI.jpg
  • 122
@dorotka-wu to mów prawdę. Nie mogę mieć dzieci i uwierz temat się skończy w jedną chwilę. Skąd wiem? Bo też z mężem nie możemy mieć dzieci. Pytania o to się skończyły jak tylko rzucam krótkie info, że nie możemy i gdyby to było możliwe to miałoby pewnie z 5 lat. Każdy ale to każdy wpada w konsternację i temat się kończy. I nie wraca.
@dorotka-wu A mnie wkurzaja ludzie którzy sami nie mogą mieć dzieci ale nie przeszkadza im to w nazywaniu (BACHORAMI) dzieci ludzi którzy mogą i chcą je mieć..( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) ps: już to widzę że kobieta która pragnęła mieć dziecko na propozycje grania w planszówki cała noc ze łzami w oczach odpowiada ze
@Ozdoba: dzisiaj wlasnie w trakcie rozmowy rzuciłam, że nie chce i nie moge miec dzieci. ze problem u mnie sam sie rozwiazał. odpowiedz: "co ty #!$%@?, dzieci to szczescie" wypisalam schorzenia na które choruje ale ludziom czasem oczy pampersem zarastaja :)
@Olga_Lengyel: powiem Ci tak, moja siostra jest mi najbliższa i to z nia i jej dzieciakami najwiecej czasu spedziłam. To ja pilnowalam jej corki gdy chciala isc na wesele,
Nikt kto ma na uwadze twoje szczęście nie będzie ci wmawiał dzieci których nie chcesz coz dzieci is difficult.

@dorotka-wu: > Szczególnie jak patrzę na te szczęsliwe matki co ze łzami w oczach odmawiaja wyjścia na kręgle czy do kina bo bombelek. Ci sami ludzie, ktorzy musza siedziec z bachorem w domu w sobotni weekend.

Tu chyba jest jakiś opis niedorozwojów społecznych którzy nie lubią swoich dzieci lub nie potrafią się
@Iwanejro: u mnie było życzenie zmiany nazwiska - no okej, niedługo je zmieniam, ale wiesz hehe no to teraz czas na dziecko bo juz zareczeni, termin slubu jest to juz tylko dzieci brakuje do szczescia xD

u mnie wlasnie też nic nie gra, biore leki ktore musze aby łagodzic objawy ale nie potrzebuje nagle stac sie plodna julka ^^
@dorotka-wu: Nigdy nie przepadałem za dziećmi, zawsze myślałem że jak dorosnę to obudzi się we mnie jakiś instynkt ojcowski, ale jednak nie, dalej za nimi nie przepadam, wręcz jeszcze bardziej mnie #!$%@?ą :P Totalnie nie widzę "słodkości" w noworodkach, zdecydowanie wolę jakieś szczeniaki, w ogóle wolę pobawić się z jakimś psiakiem wesołym niż z dzieciakiem co to zaraz zacznie ryczeć z byle powodu. Nigdy dzieci ( ͡° ͜ʖ ͡
@BajerOp: mi brakuje czasu na moje przyjemnosci, chcialabym miec wiecej czasu na wyjazdy itp ale niestety czesto brakuje mi "weekendu", mam wrazenie ze posiadajac potomka czas ktory obecnie poswiecam np na puzzle, planszowki, serial, wyjscie do kina, do znajomych, na koncert bede musiala poswiecic na rzecz dziecka. Zreszta jak tu wyjsc z mężem jak ktoreś z nas musi siedziec z dzieckiem.