Wpis z mikrobloga

Na hasztagu jest wielu chłopaków, którzy nie wyglądają źle. Problem polega na tym, że średnio atrakcyjna dziewczyna nie chce średnio atrakcyjnego chłopaka. Hipergamia: przekleństwo naszych czasów.
#przegryw
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pewne nieatrakcyjne, odruchowe manieryzmy tez wchodza w gre (np zjezdzanie wzrokiem na b---t, przysuwanie sie za blisko przy rozmowie, itp)


@Greenvidia: czy atrakcyjne czy nie to zależy od tego kto je wykonuje - jak przystojniak to już co innego ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Jak zwykły gość to creep, zboczeniec, dzwoncie po policje.
Zresztą średnio mi to pasuje do kogoś kto miałby się stresować już sama rozmowa
  • Odpowiedz
@TestoDepot:

Jako osoba bywająca w klubach musze Ci powiedzieć, że widziałem różne rzeczy - widziałem i to co mówisz, ale widziałem też Oskarków zachwoujących się jak spierdoxy, lub zdecydowaniew zbyt nachalnych. Bywali spławiani, czasem ostatecznie przez ochroniarza. Nawet tzw. orgazmusy. Więc nie ma co generalizować :)
  • Odpowiedz
Chyba, że przegryw w prawdziwym życiu również jest s---------y. Wtedy nie trzeba nawet wykopu. A przegrywy bardzo lubią w prawdziwym życiu okazywać, w ten czy inny sposób, swoje wykopowe podejście.


@Blinkenstein: ja to nie muszę nic robić ani nawet mówić, wystarczy że spojrzą na mój ryj
  • Odpowiedz
ja to nie muszę nic robić ani nawet mówić, wystarczy że spojrzą na mój ryj


@Jutuba_z_Krakowa: Albo (nawet nieświadomie) się krzywisz i przybierasz głupią lub skwaszoną minę, albo sam wyolbrzymiasz swój problem.

Generalnie ludzie mają wywalone na innych i nie rozmyślają: ten ma zakola, a tamten za niski.
To osobom z kompleksami wydaje się, że wszyscy wokół zwracają uwagę na
  • Odpowiedz
w zyciu nie podbijalem i nie podbije do grupki dziewczyn, do jednej bym sie bał, a co dopiero kilku. I nie robie żadnych głupich min, tylko po prostu mam brzydki ryj.


@Jutuba_z_Krakowa: Czyli tekst "To osobom z kompleksami wydaje się, że wszyscy wokół zwracają uwagę na przyczyny ich kompleksów." ma tutaj zastosowanie.

Twój tak zwany brzydki ryj generalnie nie interesuje innych ludzi. Tak samo jak zakola innego mirka.
  • Odpowiedz
Twój tak zwany brzydki ryj generalnie nie interesuje innych ludzi. Tak samo jak zakola innego mirka.


@Blinkenstein: Tak ogólnie to wiadomo, że nie interesuje ich jakaś obca osoba, każdy się gdzieś spieszy i ma swoje sprawy, a nie będąc na mieście obczaja obcych ludzi i myśli "o c--j, ale zakolak", o drugim "ale karzeł" etc bo faktycznie nikt o to nie daje j-----a.
Natomiast kiedy miałby podejść zagadać do jakiejś
  • Odpowiedz
Natomiast kiedy miałby podejść zagadać do jakiejś laski no to ona już wtedy jednak zwróci uwagę na to jak wygląda, a jak ma brzydki ryjec to wiadomo co się stanie ( ͡° ͜ʖ ͡°).


@TestoDepot: Mało kto ma naprawdę brzydki ryjec (pomijam tych, u których widać nadużywanie alkoholu i innych używek, bo to jednak odbija się na twarzy). Większość osób jest przeciętna.
Za to dosyć często
  • Odpowiedz
Większość osób jest przeciętna.


@Blinkenstein: raczej tak, ale z kolei dla większości różowych przeciętny koleś to za mało, nie jest dla nich atrakcyjny.

Za to dosyć często widać w postawie i zachowaniu innych osób niepewność, niezadowolenie ze swojego życia, skwaszenie.

Te dwie ostatnie rzeczy są już
  • Odpowiedz
na pewno mogą być zniechęcające, aczkolwiek nawet gdyby wziąć przeciętnego/mniej urodziwego gościa, ale takiego, który byłby uśmiechnięty niewiele by to pomogło, najwyżej zostałby kolegą i tak ¯_(ツ)_/¯


@TestoDepot: Ooooo, tu się mylisz. Oczywiście jeśli startujesz do np. 16-latki, to tak.
Ale wbrew temu co piszą na wykopie przeciętna nastolatka nie szuka bolca. I poza najbardziej rozrywkowymi, to większość jednak czeka z tymi sprawami.

A to, że wykopki zwracają uwagę praktycznie tylko na te najbardziej rozrywkowe, najładniejsze, odstrzelone z wyglądu, które siłą rzeczy mają największy wybór, to
  • Odpowiedz
Oczywiście jeśli startujesz do np. 16-latki, to tak.

Ale wbrew temu co piszą na wykopie przeciętna nastolatka nie szuka bolca. I poza najbardziej rozrywkowymi, to większość jednak czeka z tymi sprawami.


@Blinkenstein: nawet gdyby tak było, to nadal decydujące znaczenie przy wyborze partnera (oprócz pieniędzy) ma wygląd, uroda. Każdy chce ładnego partnera, czy to 16-latka czy 61-latka. Nawet jeśli weźmiesz kogoś atrakcyjnego, ale ze skwaszoną miną, on nadal jest obiektywnie przystojniejszy niż koleś który może i się uśmiecha, ale jest najwyżej średniakiem. I nie zmieni tego uśmiech czy jego brak, pewne cechy anatomiczne pozostają niezmienne.

A to, że wykopki zwracają uwagę praktycznie tylko na te najbardziej rozrywkowe, najładniejsze, odstrzelone z wyglądu, które siłą rzeczy mają największy wybór, to już
  • Odpowiedz
Oczywiście jeśli startujesz do np. 16-latki, to tak.

Ale wbrew temu co piszą na wykopie przeciętna nastolatka nie szuka bolca. I poza najbardziej rozrywkowymi, to większość jednak czeka z tymi sprawami.

@Blinkenstein: nawet gdyby tak było, to nadal decydujące znaczenie przy wyborze partnera (oprócz pieniędzy) ma wygląd, uroda.


@TestoDepot: ODPOWIEDŹ ROZBIJAM NA KILKA CZĘŚCI:

Przykładowa szesnastolatka może jeszcze nie być gotowa i nie szukać NIKOGO. Wtedy możesz sobie
  • Odpowiedz
A to, że wykopki zwracają uwagę praktycznie tylko na te najbardziej rozrywkowe, najładniejsze, odstrzelone z wyglądu, które siłą rzeczy mają największy wybór, to już inna sprawa.

@Blinkenstein: rzecz w tym, że dzisiaj nawet średniawki mają całkiem spory wybór. I jest sporo mężczyzn, którzy wcale nie chcą modelek z okładek czy aktorek p---o albo innych influencerek z instagrama - bo po prostu mierzą siły na zamiary. Jednak nie działa to w
  • Odpowiedz
Sama miałam okazję być niewidzialna dla niejednego faceta (z tym, że ja też nie byłam nim zainteresowana), dopóki nie mnie naszła ochota na wystrojenie się. Sama dla siebie. Była piękna pogoda, słoneczna wiosna. I nagle ci sami faceci, którzy wcześniej mnie nie widzieli, zaczynali puszczać oczka, próbowali zaczepiać.

@Blinkenstein: I widzisz, wy kobiety możecie użyć takich rzeczy jak makijaż (potrafi zmienić bardzo dużo) czy fajne ciuchy. Facet może ubrać się w fajne ciuchy, ale jeśli nie jest ogólnie atrakcyjny nadal będzie dla kobiet niewidzialny, tyle tylko, że będzie miał na sobie parę tysięcy złotych. Nadal nie ma większego wyboru.


@TestoDepot: Makijaż noszę minimalny, bardzo delikatny. Mocniejszy mi po prostu nie pasuje.

Co do ciuchów dla faceta, to nie trzeba paru tysięcy złotych. Ale ciuchy koniecznie muszą być dopasowane formą i rozmiarem do sylwetki. I odpadają wszystkie dresy i tym
  • Odpowiedz
Co innego, jeśli zwrócisz uwagę na dziewczynę, gdy ona jest ubrana normalnie, skromnie. Wtedy masz szanse zaplusować.


@Blinkenstein: o ile sam jesteś atrakcyjny - tak. Natomiast nastąpiłoby to też wtedy, kiedy byłaby ubrana elegancko, ''odstrzelona'', ponieważ... jesteś atrakcyjny ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jeśli jesteś średniakiem to nic to nie zmieni, bo i tak nie będziesz brany pod uwagę. To, że akurat teraz ona nie ma na sobie wysokich szpilek i drogiej sukienki nie oznacza, że zacznie przez to pożądać średniaka z wyglądu, że nagle średniak jej się naprawdę spodoba. Ona nadal chce atrakcyjnego.

Tak samo jak brzydkim ludziom podobają się ładne osoby, nie tylko tym ładnym. Atrakcyjni podobają się każdemu, średni i brzydcy raczej mało komu.


@TestoDepot: Średniacy jak najbardziej są brani pod
  • Odpowiedz
nie możesz startować do każdej, bo inaczej ona uzna, że traktujesz ją jako pierwszą lepszą, którą wymienisz przy najbliższej okazji.


@Blinkenstein: one tego nie sprawdzają ( ͡° ͜ʖ ͡°).

A tak poza tym to przecież kobiety jakoś bardziej ciągnie do tych, którzy albo są zajęci albo wiadomo, że mają duże powodzenie. Niejedna też zdecydowanie woli ruchacza od prawiczka.


@TestoDepot: Nie muszą sprawdzać. Ale jeśli facet startuje do każdej, to jest duża szansa, że część babek się zna i wyjdzie to przy okazji babskich plotek. Wystarczy, że jedna wspomni, a pozostałe będą pamiętały, że i do nich startował. Sprawa się wyda, a facet będzie
  • Odpowiedz
chłopak, który jest ogarnięty, potrafi wiele rzeczy zrobić(zamontować kran, pomalować ścianę, złożyć meble, itd) już na starcie będzie miał przewagę nad takim, który ma dwie lewe ręce

@Blinkenstein: ale ty mówisz już o etapie, gdzie dwójka ludzi się zna, spotyka ze sobą. Czyli i tak kryterium atrakcyjności musiało zostać spełnione żeby można było się spotykać.

Ważne, żeby nie być mirkiem, który tylko szkoła/praca i gierki.

@Blinkenstein: owszem, pasje i zainteresowania bardzo fajna rzecz, ale możesz mieć najbardziej zajebiste hobby na świecie, jednak gdy nie jesteś atrakcyjny fizycznie nie wyniknie z tego nic oprócz koleżeństwa.


@TestoDepot: Część ludzi poznaje się w szkole, na
  • Odpowiedz
facet koniecznie musi ogarniać samego siebie: sprzątać u siebie, robić zakupy, prać, prasować.

@Blinkenstein: myślę, że raczej większość mężczyzn (a przynajmniej ci, którzy mieszkają sami) tak robi ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@TestoDepot: Na podstawie wpisów na wykopie, wygląda na to, jednak
  • Odpowiedz
Przykładowa szesnastolatka może jeszcze nie być gotowa i nie szukać NIKOGO. Wtedy możesz sobie wyglądać nawet jak model, a ona i tak nie będzie zainteresowana.


@Blinkenstein: teoretycznie mogło by tak być, ale patrząc na coraz niższy wiek inicjacji w Polsce nie byłbym taki pewny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Średnio atrakcyjny gość jak najbardziej ma szansę. Ale na związek, a
  • Odpowiedz