Wpis z mikrobloga

Mirki. Proszę o podpowiedź w temacie #agd #kuchnia #zmywarka #mieszkanie

Moja zmywarka zaczęła chyba się psuć. Objawem jest to, że praktycznie nie rozpuszcza tabletki do zmywania. Po każdym zmywaniu zostaje jakieś 80% tabletki.
Poza tym nie doczyszcza naczyń. A nie są one jakoś strasznie brudne czy zaschnięte brudem i tłuszczem.
Próbowałem na wszystkich programach.
Zmywarka ma już kilka lat. Czy jest żywot dobiega końca?
  • 17
  • Odpowiedz
@Wangog: jest duża szansa, zawsze jak mam problem z dobrym myciem to rozwiązaniem jest dosypanie soli (oczywiście nie działa to od razu, ale po drugim trzecim myciu wraca wszystko do normy).
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Wangog: nie wykałaczką, możesz spróbować wlać trochę octu do środka zmywarki i puścić bez naczyń na najdłuższy cykl. Albo kupić specjalny preparat do czyszczenia zmywarki
  • Odpowiedz
@Wangog: odgrzebuję bo przeglądam tag :P
sprawdź czy na pewno grzeje. u mnie była zasyfiała od tłuszczu i mazi bo domownicy #!$%@?ą talerze z jedzeniem do środka (°°
pomogło fizyczne zdjęcie płaszcza wodnego i przepłukanie go, ale na szybko powinno pomóc duża ilość octu i ciepłej wody. sprawdź czy na pewno grzeje. jak nie to ja dodałem, po usłyszeniu że
  • Odpowiedz
@ksiezyc_w_siatce: płaszcz wodny.? Nie ogarniam. Ob filtry czyste, ramiona górny i dolny też, użyłem środka do czyszczenia zmywarki i chyba tylko na jedną sesje było lepiej. Wczoraj znów tabletka nie rozpuszczona i talerze i reszta nie były czaste. Jak otworze zmywarkę po czyszczeniu to ciepło czuć ale wcześniej chyba bardziej ciepło czulem. Sól uzupełniona
  • Odpowiedz
@Wangog: poddczas mycia otwórz szybko zmywrkę i zobacz ile jest wody, może być tak że niby jest ciepło, ale za mało wody bo te rury są zapchane (w środku zmywarki).
nie twierdzę że to akurat to, sam jestem laikiem. dolej samemu wody (podczas mycia) i sprawdź albo usłysz czy jest lepiej.
u mnie było tak że i mało grzała i mało wody brała - tak jak mówiłem wcześniej, termostat odcinał
ksiezycwsiatce - @Wangog: poddczas mycia otwórz szybko zmywrkę i zobacz ile jest wody...

źródło: comment_1fDAS9sOqtZYM6Zcur6kwSTHJHoK0usx.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz